Що означає фразеологізм “мідасів суд” знає не багато школярів, адже його не часто можна зустріти в літературі та повсякденному житті.
Мідасів суд: значення фразеологізму
Мідасів суд – суд неука
“Мідасів суд” походження
Мідас отримав від бога Діоніса здатність перетворювати на золото все, чого він доторкався. Нелегко було йому позбутися згубного дара. А бог Аполлон нагородив його ослячими вухами за те, що Мідас не визнав його перевагу у музичному змаганні з пастушим богом Паном.
Мідас – це цілком реальна історична особа, один з найбільш відомих фрігійських царів. Роки його царювання – 738-696 рр. до н. е. Вважалося, що він покінчив життя самогубством чи був убитий кіммерійцями, що захопили країну. Та навряд чи це узгоджується з його багатим похованням, знайденим у Туреччині.
Можливо, легенди про Мідаса в основі мають реальні відомості. Скажімо, його міфічна здатність все перетворювати на золото є художньо оброблена інформація про колосальне багатство царя, що володів золотими родовищами Фрігії. Розповідь про «ослячі вуха», можливо, свідчить про те, що у Мідаса були так звані дарвінові горбики – вирости на вушних раковинах, що надають вухам незвичайної форми.
Тепер Ви знаєте що означає фразеологізм “мідасів суд” та зможете скласти речення з фразеологізмом “мідасів суд”.