Михайло Ломоносов відкриття

ломоносов біографія Цікаві факти про відомих людей

Які відкриття зробив Ломоносов, академік, вчений, реформатор російської мови, поет, історик і художник Ви дізнаєтеся в цій статті.

Михайло Ломоносов відкриття та досягнення

Відкриття Ломоносова в хімії

Відкриття Ломоносова в галузі хімії були досить значними, адже саме він був творцем першої хімічної лабораторії в Росії при Академії Наук, яка почала своє функціонування з 40-вих роках XVIII століття. У ній вчений займався дослідженням речовин і розробляв нові способи отримання матеріалів. Завдяки своїй роботі він зміг заснувати унікальні хімічні виробництва в Росії.

Михайло Ломоносов, використовуючи фізичні експериментальні методи і закони для дослідження хімічних реакцій і хімічних речовин, вивів новий спосіб дослідження, який він назвав фізичною хімією.

Також вчений дав визначення корпускули, елемента, змішаних і простих речовин. У 1741 році він почав розробляти свою корпускулярну теорію. Ним були сформульовані в 1744 році головні положення молекулярно-кінетичної теорії теплоти. Ломоносов є автором закону збереження маси речовин, відкривши його в 1745 році. Крім того, вчений спостерігав в концентраті HNO3 явище пасивації.

2. Відкриття Ломоносова в астрономії

Михайло Ломоносов чимало свого часу приділяв астрономії. Найвідомішим і масштабним його досягненням в цій сфері є відкриття у планети Венери атмосфери. Крім того йому належить удосконалення пристрою телескопа. Вчений пропагував і підтримував ідеї Коперника і підтверджував своїми експериментами те, що за межею планети діють такі закони, як і на ній.

3. Відкриття Ломоносова в фізиці

Відкриття зроблені Ломоносовим в галузі фізики не можна переоцінити. Чого тільки варта атомно-корпускулярна теорія щодо будови матерії і речовини. В рамках її досліджень, вчений пояснив, чому виникають такі агрегатні стани у речовин як рідкий, твердий й газоподібний.

Ломоносов встановив кілька емпіричних закономірностей грозових явищ, провівши багаторічні дослідження в області атмосферної електрики. У своїй роботі 1753 року, вчений пояснив, чому виникає електрика в грозових хмарах. Він також роз’яснив причину виникнення на поверхні планети конвекції теплого повітря і появи в верхніх шарах атмосфери холодного повітря.

На базі своїх досліджень і дослідів Михайло Ломоносов висунув нову теорію світла і розробив трикомпонентну теорію кольору. Теорія докладно пояснює механізми колірних явищ. Теорія колірного зору, яку Ломоносов вивів в 1756 році, в історії фізичної оптики зайняла належне час.

5. Відкриття Ломоносова в різних областях науки

Ломоносов сформулював закон збереження руху і матерії, який вважається в природознавстві загальним законом.

Також вчений розвивав теорію про те, що все в природі відбувається рівномірно – якщо одному місці до чогось щось додалося, то в іншому воно віднімається. Наприклад, якщо людина збільшує час відпочинку і сну, то час неспання зменшується.

Ця теорія поширювалася також на закон руху тіл – якщо об’єкт, штовхає інше тіло своєї силою, втрачає деяку швидкість в русі, то її воно передає тілу, яке рухається за його рахунок.

Михайло Ломоносов багато сил віддавав розвитку освіти і науки в Росії. Вчений заснував Московський університет.

6. Відкриття Ломоносова в літературі

Михайло Ломоносов є автором новітньої орфографії і творцем сучасної російської мови.

Також він робив спроби писати твори, і це виходило у нього досить-таки непогано. Перший свій твір він написав ще під час стажування за кордоном. У «Звітах» в Академію Наук він надіслав у віршах французький переклад «Оди Фенелона» і оригінальну «Оду на взяття Хотина» в 1739 році.

Ломоносов є основоположником урочистій російської оди, зверненої до правителів, і філософської оди. Його поезія насичена космічною, науковою та натурфілософською образністю.

Також великий його внесок в російську сатиру. Він писав у цьому жанрі багато епіграм, а найбільш відомою сатирою є «Гімн бороді».

Михайло Ломоносов почав писати поему під назвою «Петро Великий». Незважаючи на те, що він не встиг її закінчити, поема вважається спадщиною національного епосу. Багато рядків, написаних Ломоносовим стали крилатими.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які наукові відкриття зробив Ломоносов.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Опанас

    Ломоносов навчався в Києво-Могилянській академії в 1733-1734 роках, там зкомуніздив “Граматіку” професора Мелетія Смотрицького, яку потім називав : “Врата учености моей”

    Відповіcти