Цікаві факти з життя Михайла Стельмаха розкажуть про його дитинство, юність, про захоплення та особисте життя.
Цікаві факти про Михайла Стельмаха
Народився він 24 травня 1912 року на Вінниччині в родині хлібороба. Змалечку йому прививали почуття щирості, любові та людяності. Ще з дитячих років він з жадністю поглинав усі книги, що були вдома та в місцевій бібліотеці.
У дитинстві дуже любив читати. Найбільше його захопили дві книжки — „Кобзар“ Тараса Шевченка і „Тарас Бульба“ Миколи Гоголя.
До школи пішов у 9 років, одразу до другого класу. А так як на всю родину Стельмахів були лише одні чоботи, тому іноді Михайла батько носив на руках до школи, загорнувши у якусь теплу одежину.
Навчаючись у Вінницькому педагогічному інституті Михайло робить перші літературні кроки. За редакцією А. Малишка виходить його збірка «Добрий ранок».
В роки Другої світової війни служив на фронті, де отримав поранення у голову та спину. Будучи списаним медкомісією у зв’язку з пораненням, він все ж повертається на фронт, але вже в ролі військового кореспондента в газеті «За честь Батьківщини».
У воєнний період зав’язується дружба з М. Рильським, який стає його наставником та прикладом для наслідування. За його допомогою виходять дві збірки фронтових віршів – «Провесінь» та «За ясні зорі».
У Михайла Стельмаха була чітка громадянська позиція – він виступав за мир. Саме тому був обраний делегатом Асамблеї ООН від України та нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.
Був одружений та мав трьох дітей.
Михайло Стельмах має звання Героя Соціалістичної Праці. Він був депутатом Верховної Ради СРСР та академіком АН УРСР. Входив до Спілки письменників України.
Окрім прози та поезії, він займався написанням п’єс та сценаріїв для фільмів.
За спогадами знайоммих, Стельмах був скромною, доброю, щирою людиною.
Стельмах був дослідником-фольклористом – збирав народну творчість ще зі студентської лави. А під час вчителювання разом зі своїми учнями підготував чотири збірники українських народних пісень, оформивши це візерунками традиційної вишивки…
Особисте життя
У Михайла Стельмаха була міцна сім’я – дружина Леся Анатоліївна та троє дітей. Син Ярослав теж став письменником та перекладачем. Його оповідання та повісті “Якось у чужому лісі”, “Найкращий намет”, “Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки” є одними з найкращих зразків української літератури для дітей та підлітків.
Сподіваємося з цієї статті ви дізналися цікаві відомості про Михайла Стельмаха.
Дуже цікаво!!! Дякую!
Дякую! Вчителька одобрить