Микита Хрущов цікаві факти з життя відомого політика зібрані в цій статті.
Цікаві факти про Микиту Хрущова
1. Народився в сім’ї шахтаря. Під час літніх канікул в школі працював пастухом.
2. У 1959 році Хрущов неофіційно і сам того не знаючи став рекламним обличчям компанії Пепсі. У той час у Москві проходила Національна Американська виставка і президент Ніксон запропонував спробувати цей безалкогольний напій, за назвою «Pepsi». На наступний день у всіх газетах не тільки країни, а й усього світу з’явилася фотографія, як Радянський лідер втамовує спрагу вищеназваним напоєм. Ось така історія.
3. Після того як 1 травня 1960 року під Свердловським був збитий шпигунський літак У-2 американського пілота Пауерса, Микита Сергійович пригрозив США показати кузькіну мать.
Американцям пояснили, що «показати кузькіну мать» – це фразеологізм, що означає сильну загрозу. Подальша доля «кузькіної матері» добре виразилася у вибуху на Семипалатинському полігоні першої водневої бомби.
4. Період правління Хрущова часто називають «відлигою»: були випущені на свободу багато політичних в’язнів, в порівнянні з періодом правління Сталіна активність репресій значно знизилася.
5. За часів правління Хрущова загострилася Антирелігійна кампанія, яка отримала назву «Хрущовська». Після війни всім релігійним організаціям доводилося дуже туго, так як їх винищували. За непідтвердженими даними навіть стверджується, що Хрущов дав обіцянку в кінці 50-х років, що до кінця семирічки покажуть останнього попа по телевізору.
6. Дружина американського посла Джейн Томсон під час одного зі своїх приїздів до СРСР подарувала Хрущову велику чарку. Секрет цієї чарки був у тому, що всередині вона майже повністю була заповнена склом і для алкоголю або іншої рідини залишалося дуже мало місця. Таким чином можна було імітувати доверху налиту чарку, тобто багато пити і не п’яніти. Ця ємність згодом стала улюбленою чаркою Радянського лідера. Через цю чарки навіть склалася думка, що Хрущов великий п’яниця, бо всі бачили як він міг залпом випивати з величезної чарки по багато разів. Але це був обман зору і Хрущов по суті випивав по кілька крапель і алкоголіком він вже точно не був.
7. На одній із зустрічей після ХХ з’їзду ЦК КПРС в 1956 році Хрущову прийшла записка із залу з питанням: «Чому ви допустили репресії і чому нічого не робили для їх припинення». Коли Хрущов це прочитав, то попросив встати ту людину, хто це написав, але ніхто не встав. Тоді Хрущов «випалив»: «Боїтеся? Ну ось і ми боялися».
8. Микита Сергійович Хрущов і Ніна Петрівна Кухарчук прожили разом майже півстоліття, але тільки в 1965 році при оформленні пенсійних справ та прописки в новій квартирі виявилося, що їхній шлюб не зареєстрований.
9. За весь час правління Микити Сергійовича, на нього було скоєно два замахи. Один раз на нього накинулася буфетниця з ножем, а іншим разом в нього полетів пакет, який накрив своїм тілом охоронець, думаючи, що це бомба. У пакеті виявилася записка про допомогу.
10. Після відставки Хрущов був настільки пригнічений, що він міг просто сидіти в кріслі годинами нічого не роблячи.
11. У США Хрущов побачив вгодованих корів, яких годували кукурудзою. Теж саме Микита Сергійович вирішив зробити і в СРСР. Він засадив всі поля кукурудзою у збиток пшениці. Кукурудзяна кампанія не виправдала себе і повністю провалилась, другим хлібом вона теж не стала, тому що клімат в нашій країні був не зовсім підходящий. Але сам Хрущов вважав винним не себе, а керівників. Але після цієї епопеї до нього так і прив’язалася кличка «Микита-кукурудзяник».
11. Як згадує син Хрущова (Сергій), Микита Сергійович не знімав з себе туфлю, щоб постукати нею по столу. Це міф. По-перше він був у взутті відкритого типу, як сандалі. По-друге, коли він увійшов до зали, то хтось наступив йому на п’яту і сандаля злетіла. Під прицілом камер він не став піднімати взуття, а пішов далі. Потім йому піднесли його предмет взуття і залишили поруч. Пізніше, коли Хрущов хотів взяти слово, його ніхто не чув, бо бубонів увесь зал, та й мікрофонів в той час не було. Тоді він взяв перше, що попалося йому і почав стукати. Це і виявилася його сандаля.
12. Особисте життя Микити Хрущова виявилося складним. Вже в 1919 році від тифу померла його перша дружина Єфросинія, залишивши йому Леоніда і Юлю. У 1920-му він одружився на Ніні Кухарчук, з якою прожив багато років. Ніна Петрівна народила йому Раду, Сергія та Олену. Рада стала дружиною редактора «Вістей» Олексія Аджубея. На початку 30-х майбутній вождь закохався в карооку піонервожату – Берту Котлярову. Він дуже хотів, щоб Берта вийшла за нього заміж, готовий був через неї стрілятися на дуелі, яка цілком могла відбутися, якби Берта не встигла добігти до дуелянтів і остудити гарячі голови закоханих суперників. Через деякий час Микита поїхав вчитися до Москви, а інший дуелянт одружився на Берті. Пізніше він часто дзвонив їй, пропонував все кинути і вийти за нього заміж.
13. У 1954-му Хрущов зробив широкий жест, подарувавши благодатний Крим Україні.
14. Микита Хрущов помер 11 вересня 1971 року від інфаркту. Але про смерть колишнього лідера повідомили тільки в день його похорону, тобто 13 вересня.
15. 1 грудня 1962року Хрущов відвідав виставку авангардистів і був абсолютно не в захваті від їхньої творчості. Промову, в якій Микита Сергійович називав їх «педерастами», стала знаменитою:
«Що це за неподобство, що за виродки? Де автор? Як ви могли так уявити революцію? Що це за особи? Ви що, малювати не вмієте? Мій онук і то краще намалює.
Як ви можете так писати? Є у вас совість? Хто автор?
Та що ви говорите, який це Кремль! Це знущання. Де тут зубці на стінах – чому їх не видно?
Заборонити! Все заборонити! Припинити це неподобство! Я наказую! Я говорю! І простежити за всім! І на радіо, і на телебаченні, і в пресі шанувальників цього викорчувати!
Від саксофона до ножа – один тільки крок!
Хто їм дозволив так писати, всіх на лісоповал – нехай відпрацюють гроші, які на них витратила держава,Неподобство, що це, осел хвостом писав чи що?