“Михайло Семиліток” скорочено

михайло-семиліток скорочено Скорочено твори

Антін Лотоцький “Михайло-семиліток” скорочено читати варто, щоб згадати сюжет оповідання про часи князювання Володимира.

“Михайло Семиліток” скорочено

У київського князя Володимира був син Михайлик, семи років. Батько і народ дуже хлопчика любили: він був і лицарем відважним, і стрільцем славним.

Якось печеніги хмарою облягли Київ з усіх сторін, але не могли його взяти. Всі стріли назад повертались та їх самих ранили. Тоді печеніги звернулись до ворожбитів. Ті розповіли, що справа в синові Володимира, який є душею народу. Вороги задумали спочатку вбити малого, а потім пообіцяли відступити, якщо князь віддасть їм сина. Навіть чорний дух являвся йому та шепотів це. Але батьківська любов перемогла.

Тоді чорні духи звернулись до старшого княжого сина – Лихослава. Люд його не любив через хитрість, лютість та боягузливість.  А той ненавидів молодшого брата. І виступив він перед народом: розповів про підступність ворога, який хоче розлучити батька з сином і брата з братом. Але загальна справа для нього вище родинної, тому потрібно віддати печенігам Михайлика. Тоді вони знімуть облогу. Старий боярин Збигонь погодився.

Михайло-семиліток короткий змістМихайлик дуже засмутився через те, що його народ несвідомо готує собі загибель. Сказав громаді, що якби розум мали – так би не вчинили. Сів він на коня, в якого враз виросли крила. Семиліток взяв Золоті ворота на золоті стремена та погнав поміж печенігів ледве торкаючись землі. Махнув мечем вліво-вправо і всі вороги злягли покотом.

Додому він не повернувся. Сказав: повернеться тоді, коли народ зрозуміє, що душу власну віддав. Поїхав він далеко і досі стереже золоті ворота, чекає слушного часу. Не старіє Михайлик, все такий же семиліток, як і був колись.

Автор переказу – Гнатюк Юлія

Авторські права на опублікований матеріал належать сайту  dovidka.biz.ua.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. нася

    дякую тобі

    Відповіcти