Микола Трублаїні: цікаві факти про письменника розкажуть про його дитинство, начання, роботу, творчість та особисте життя.
Цікаві факти про Миколу Трублаїні
- Справжнє прізвище Миколи Петровича – Трублаєвський.
- Миколу Трублаїні називають письменником-мандрівником
- Народився на Вінничині у дуже бідній родині. Батько заробляв гроші на сибірських лісорозробках. Мама працювала вчителькою.
- Миколу виховувала мама з бабусею. Бабуся дуже любила онука, розповідала йому багато казок, співала народних пісень.
- У 5 років уже вмів читати.
- У 13 років покидає навчання у Немирівській гімназії і тікає на фронт, щоб разом з дорослими мужньо битися з ворогом. Але по дорозі Микола випав з поїзда і покалічив ноги. Після нещасного випадку довго лікувався. Коли повернувся додому, у рібному селі організував хату-читальню, керував сільською самодіяльністю, у шістнадцять років став завідувачем сільбудом.
- Багато подорожував. Відвідував Сибір, Чукотку, Якутію, Камчатку, Карелію, Помор’я, Кавказ, Крим. Свої враження від подорожей записував у щоденник. На основі багатьох подорожей писав свої твори.
- Щоб потрапити на острів Врангеля на криголамі «Ф. Літке». на якому не було місця для ще одного кореспондента, Микола Трублаїні склав іспити на кочегара і став повноправним членом команди.
- Деякі нариси про свої подорожі публікував під псевдонімом Гнат Завірюха.
В середині 30-х років молодий письменник організував та очолив у Харкові Клуб любителів Арктики. До клубу приєдналися 300 школярів, бо там працювали гуртки штурманів, льотчиків, зв’язківців, топографів, геологів. Діти у 1935 році разом із Трублаїні здійснили мандрівку за Полярне Коло. Результатом подорожі стала перша велика повість “Лахтак”.
Клуб став відомий на всю країну: його учасники здійснили також подорожі до Нової Землі, навколо Скандинавського півострова тощо. А 1936 року письменник організував ще один клуб – юних дослідників підводних глибин, із учасникам якого відвідав Кавказ та Крим.
- Був Одружений. Його дружиною була Ніна Кочина.
- Мав одну доньку Наталію. Вважав, що дитину змалку треба привчати до самостійності, до переборювання труднощів, інакше виросте інфантильною і непристосованою до життя.
- Дуже любив квіти. Цикламени і фіалки у вазонах прикрашали вікна квартири, бузок ріс під вікнами, квіти дарували на зустрічах читачі, дарував він квіти дружині.
Микола Трублаїні прожив усього 34 роки.
Коли почалася Друга світова війна, він добровольцем пішов на фронт. В одному з боїв біля міста Мелітополя його було поранено осколком бомби. Коли його перевозили у санітарному поїзді, що прямував на Ростов, у ніч з 5-го на 6-те жовтня 1941 року він помер. Похований у братській могилі разом з іншими бійцями біля залізничного насипу недалеко від міста Ровеньки.