Микола Трублаїні біографія скорочено

Микола Трублаїні біографія скорочено Письменники

Микола Трублаїні біографія коротко для дітей та дорослих українського письменника викладена в цій саттті.

Микола Трублаїні біографія скорочено

Микола Петрович Трублаїні  (справжнє прізвище – Трублаєвський) народився 12(25) квітня 1907 року в селі Вільшанка, нині Крижопільского району Вінницької області.

микола трублаїні біографія короткаУ 1915 почав навчання в Немирівській гімназії, але вже в п’ятому класі втік на фронт, бажаючи допомогти червоноармійцям. До фронту Микола не потрапив — впав з вагону поїзда і покалічив ноги. Після одужання повернувся додому, і став комсомольським активістом — організовує хату-читальню, керує сільською самодіяльністю, в шістнадцять років завідує сільбудом.

У вінницьких газетах (зокрема «Вісті ВУЦВК») почали з’являтися його дописи і кореспонденції про життя на селі. У 1925 році редакція газети «Червоний шлях» посилає М. Трублаїні на навчання на Всеукраїнські курси журналістики у Харкові. По закінченні курсів він працює в редакції харківської газети «Вісті».

Узимку 1927 року Трублаїні як кореспондент «Вістей» вирушає на Далекий Схід, де проводить 2 місяці. Його кореспонденції «Листи з далекої подорожі», «Великим Сибірським шляхом» публікуються в газеті під псевдонімом Гнат Завірюха.

В 1930 році Трублаїні вирушає в експедицію на острів Врангеля в Арктиці, опановує професії кочегара, механіка, вантажника і влаштовується на судно котельним днювальним. За участь у цьому рейсі М.Трублаїні нагороджено медаллю. Враження від подорожі лягли в основу книг «До Арктики через тропіки», «Людина поспішає на поміч», «„Ф.Літке“ — переможець криги».

Згодом, у 1932 р., письменник знову відвідав Арктику як учасник експедиції на криголамах «Сибіряков» і «Русанов». Багато книг Трублаїні описують життя на Півночі, зокрема перша його повість «Лахтак».

Твори Трублаїні патріотичні, широко відомі пригодницькі повісті «Мандрівники», «Шхуна „Колумб“», науково-фантастичний роман «Глибинний шлях».

З перших днів Другої Світової війни працює військовим кореспондентом фронтової газети «Знамя Родины».

Восени 1941 був смертельно поранений у бою під с. Козолугівкою Токмацького району.

Помер письменник на 34 році життя – 5 жовтня 1941.

Оцініть статтю
Додати коментар