“Миколчині історії” аналіз

миколчині історії аналіз Аналіз твору

“Миколчині історії” аналіз допоможе визначити, яка тема, ідея, жанр, сюжет твору. “Миколчині історії” скорочено читати по розділах Ви можете, щоб краще підготуватися до уроку.

“Миколчині історії” аналіз (паспорт)

 «Миколчині історії» – це твір про серйозні життєві випробування, що постали перед малим хлопчиною та його вірним другом – собакою Найдою. Твір показує, що головними у житті людини є дім, родина, любов, взаєморозуміння між рідними, дружба.

АвторПавленко Марина

Жанр – повість

Тема твору – це розповідь про знедоленого, позбавленого повноцінної опіки батьків хлопчика Миколку, який вимушений самостійно давати собі раду й виживати в не завжди прихильному до дитини світі дорослих.

Ідея – cправжнє почуття дружби допомагає подолати й перебороти будь-які життєві труднощі й випробування. Світ не без добрих людей. Дива трапляються – «не може Святий Миколай забути за хлопчика – ще й з таким самим, як у нього, святого, ім’ям!..»

Головні герої: Миколка – учень 3-Б, пес Найда, Катька, Чікса, матір Миколки та його вітчим.

Проблематика твору:

 • – проблема батьків і дітей;
 • – бездоглядності дітей;
 • – вірності і зради;
 • – відповідальності;
 • – належного виконання своїх обов`язків;
 • – справжньої дружби.

Сюжет твору “Миколчині історії”

Книга Марини Павленко складається з 17 історій.

Головний персонаж повісті – соціально неблагополучна дитина. З тих, кого заведено дражнити «бомжем». Аби не перетинатися з вітчимом-пияком, хлопчик живе в саморобній халабуді із псом, якого врятував від жорстоких дитячих ігор; він недоглянутий, переважно голодний, рідко відвідує школу.

Цікавою є сама манера розповіді подій у творі. Життя Миколки читач бачать очима відданого хлопчикового друга пса Найди. Саме він коментує вчинки Миколчиних батьків-п’яниць і Товстухи та літньої жінки, спостерігає першу закоханість друга і його перші поетичні спроби. Окрім того, Найда й сам як може допомагає господареві: двічі рятує його життя, виставляє на посміховище Чіксу, допомагає шукати їжу. Разом Миколка та Найда збирають пляшки, щоб отримати хоч якісь гроші, разом ходять до школи та поринають у пригоди.

Чого навчає твір «Миколчині історії»? Ця дитяча повість навчає бути добрими, уважними, терплячими до оточуючих нас людей. Слід любити, поважати своїх однокласників, батьків, вчителів, сусідів – усіх людей, бо нам жити поряд із ними, і як ми будемо ставитися до людей, так і вони ставитимуться до нас.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Альонка

  Дякую за те що допомогли виконати домашне завдання

  Відповіcти