Голокост – переслідування і знищення євреїв і циган нацистською Німеччиною в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб.
Наслідки голокосту
Наслідки голокосту були жахливі та вплинули на життя всієї Європи:
У період між 1933 і 1945 роками під час Голокосту було вбито більше 11 мільйонів чоловіків, жінок і дітей. Приблизно 6 млн з них були євреями. За час Голокосту загинуло більше 1,1 млн дітей.
За критеріями ізраїльського Інституту Катастроф і героїзму Яд ва-Шем, жертвами голокосту вважаються ті, «хто жив на окупованих територіях в умовах нацистського режиму і був знищений / загинув в місцях масових розстрілів, в таборах, гетто, в тюрмах, в притулках, в лісах , а також убитий при спробі опору (організованого чи ні), як учасник партизанського руху, підпілля, повстання, при спробі нелегального перетину кордону або втечі, від рук нацистів та / або їх пособників». Крім того, в їх число входять ті, «хто перебував на захоплених територіях і убитий / загинув в результаті прямого зіткнення з озброєними силами Німеччини і її союзників, в результаті бомбардувань, втечі, під час евакуації в 1941-42 рр.»
За раннім післявоєнним оцінками, для використання рабської праці, ізоляції, покарання і знищення євреїв і інших груп населення, які вважалися «неповноцінними», нацисти створили близько 7 000 таборів і гетто. У 2000-х роках дослідники Меморіального музею Голокосту у Вашингтоні оцінили їх кількість вже в 20 000. За останніми даними того ж музею, на території Європи існувало понад 42 500 подібних установ.
Коли в 1945 році війська союзників входили до концентраційних таборів, вони виявляли свідоцтва масових вбивств, скоєних нацистами, – купи трупів, кістки і людські останки. Солдати також знаходили тисячі євреїв, що вижили, змучених голодом і хворобами. Багато звільнених в’язнів боялися повертатися додому через збережений там антисемітизм (ненависть до євреїв). Ті, хто все ж повернувся додому, побоювалися за своє життя. Не маючи інших можливостей емігрувати, десятки тисяч бездомних жертв Голокосту переселялися на захід, на інші європейські території. Там їх розміщували в сотнях таборів для біженців і переміщених осіб.
ок