Національні костюми різних народів світу

національний одяг різних народів світу Цікаві традиції

Кожен народ має свою традицію створення національного костюма. Національні костюми народів світу не можуть бути однаковими, бо кожен із них відображає традиції та культуру своєї країни. У складних малюнках та орнаментах приховані вірування людей, особливості побуту, певні індивідуальні позиції. Костюми кожної нації відображають встановлені традиції. Національні костюми України нам добре відомі і про них слід розповідати окремо. Ми розглянемо національні костюми різних країн.

Національні костюми різних народів

Як називають національні костюми різних народів? По-іншому їх можна назвати традиційними.

Французький національний одяг

Французький національний одягЖіночий народний костюм Франції складається з широкої спідниці довжиною до середини гомілки, декорованої різними складками і оборками, а також кофти з довгими рукавами. Обов’язковий елемент – світлий фартух, трохи коротший за спідницю. На плечі можна накинути косинку чи хустку, зв’язавши кінці спереду. Традиційним головним убором вважається чепець, поверх якого можна вдягнути капелюх або хустку.

Національний одяг Італії

В Італії, на відміну від інших європейських країн, не має національного костюма. Така ситуація склалася через те, що різні регіони країни тривалий час перебували окремо один від одного, і остаточно об’єдналися трохи більше 150 років тому

Національний одяг Польщі

Національний одяг ПольщіПольський національний костюм – одяг, похідний від святкового вбрання, яке носила шляхта в Речі Посполитій у ХVІІІ столітті. Польський національний одяг відрізнаєтся у кожному регіоні, але має певні спільні риси.

Чоловіки носили: жупан, кунтуш, кунтушовий пояс, шаровари, взуття, кашкет: ковпак або конфедератка.

Жіноче вбрання: кунтушик, сукня, спідниця, пінетки. Також одягали шапку: ковпак або конфедератку.

Національний одяг Англії

Англія одна з небагатьох країн, яка не має національного одягу. Усі спроби створити традиційний костюм не привели до успіху. Такий одяг є лише у 2 частин об’єднаного королівства – Шотландії та Уельсу. У сільських регіонах останнього жінки носили сукні, що нагадують нічні сорочки. Їх виготовляли із вовни, а поверх одягали корсет.

Але в Англії є певний одяг, характерний для їх професій. Наприклад, вартові Тауера носять червоні камзоли, вишиті золотом. В якості головного убору використовується високий кашкет, оздоблений чорним хутром.

Фінський національний костюм

Фінський національний костюмЧерез суворий клімат, одяг фіни шили, переважно, з вовни. Чоловіки у повсякденному житті одягали коротку куртку з бриджами в одній кольоровій гамі. Обов’язковим атрибутом є жилет, який застібався у 2 ряди дрібних ґудзиків із латуні. У святкові дні замість них нашивали срібні гудзики.

Пояси виготовляли зі шкіри та декорували їх. Залежно від пори року, фіни носили шапку ярмолку, крислатий капелюх або кашкет. Переважали відтінки темних кольорів та декор у вигляді смуг.

Обов’язковими в жіночому костюмі є ліф-безрукавка, спідниця, біла блуза з довгими рукавами, фартух, головний убір, жакет, туфлі та шкарпетки. Верхній одяг представлений вовняним жакетом темного кольору. На голові жінки носили чепці з шовку чи льону, а молоді дівчата зав’язували лляну пов’язку. Традиційним атрибутом є підвісна кишеня, декорована вишивкою. Її пристібали до пояса разом з ножицями, а заміжні жінки ще мали на ньому ключ.

Національний одяг Шотландії

національний костюм шотландіїНайголовнішою частиною національного шотландського костюма залишається кілт.

Цю деталь гардеробу шиють із вовняної тканини. За кілтом завжди можна визначити, з якого регіону Шотландії людина.

З шотландської кілт означає “обертати навколо тіла”.

Національний одяг Болгарії

У Болгарії відомі два види національних чоловічих костюмів. Тут носять “чорнодрішну” – сорочку та штани з широким поясом темних відтінків або “білодрішну” – одяг світлих тонів. Сорочка та жилет прикрашені вишивкою. Болгарки носять сарафан-сукман, вишитий у вигляді квітів, і розписний фартух.

Національний одяг Грузії

національний костюм грузіїНаціональний костюм грузинів: картулі/перенга поєднують у собі елегантність та граціозність.

Дівчата носять довгі приталені сукні (картулі), ліф яких рясно прикрашений камінням чи бісером та тасьмою. Спідниця на сукні була дуже довгою і затуляла ступні жінки. Неодмінним атрибутом є розкішний пояс із оксамиту з перлами чи вишивкою.

Чоловічий Костюм представлений сорочкою, шароварами та каптаном. Обов’язковим атрибутом був черкеськ — це один із видів орного одягу. Його щільно перетягували поясом. У зимову пору року в гардеробі переважали кожухи та повстяні шапки.

Національний одяг Нідерландів

Основна риса жіночого голландського костюма – строкатість. Білі сорочки прикрашені вишивкою або мереживом. Поверх кофти надягають яскраві корсети. Жіночий костюм доповнюють пишні спідниці з густими складками та смугастий фартух. Особлива увага приділяється чепцю, який формою нагадує човен.

Національний одяг Японії

національний костюм японіїЯпонський національний костюм – кімоно. З середини 19 століття кімоно є робочим одягом гейш та майко (майбутніх гейш). Кімоно виділяє лише плечі та талію, приховуючи недоліки фігури. Таке уявлення пов’язане з традиційною перевагою японців і уявленням про ідеальну конституцію – “чим менше опуклостей і нерівностей, тим красивіше”.

Національний одяг Китаю

Китайський національний костюм – ханьфу. Китайці довгий час носили так званий одяг народу Хань, звідси назва одягу.

Національний одяг Індії

Традиційний індійський одяг, без якого неможливо уявити індійську жінку називається сарі. Сарі – це національний індійський одяг, який у різних регіонах відрізняється за матеріалами та вишивкою.

Національний одяг Саудівської Аравії

У регіоні Аравійського півострова жінки мають абаї. Абая – це традиційний верхній одяг – тонка м’яка плащ-накидка, схожа на вільну сукню.

Національний одяг Німеччини

Традиційним костюмом німців є трахтен – і чоловічий, і жіночий костюми та дирндль – лише жіночий національний костюм.

національний костюм німеччини

Національний одяг Кореї

Національний костюм Кореї ханбок часто шиють із яскравих одноколірних тканин. Протягом своєї історії почесні корейці часто запозичували іноземний одяг, а прості люди носили різновиди ханбоку.

Оцініть статтю
Додати коментар