“Найбагатша людина у Вавилоні” скорочено

вавилонська вежа Короткий зміст

“Найбагатша людина у Вавилоні” скорочено книгу Джоржа Клейсона Ви можете прочитати за 15 хвилин, але кнаще присвятіть час і прочитайте її повністю, щоб підвищити свою фінансову грамотність.

“Найбагатша людина у Вавилоні” короткий зміст

Передмова

Процвітання нації залежить від фінансового благополуччя кожного громадянина.

Книга оповідає про фінансові секрети успіху найбагатшої людини у Вавилоні і про те, що ці правила не втрачають своєї актуальності і в наші дні. Вавилон вважається одним з найбагатших міст-держав стародавнього світу, в основі чого було тільки працьовитість і розуміння фінансів більшості жителів міста.

Людина, яка мріяла про багатство

Будівельник колісниць Бензир разом зі своїм кращим другом музикантом Коббі відправляються до свого друга дитинства Аркада, найбагатшої людини Вавилона, щоб той розповів їм секрет багатства. Друзі весь час важко працювали, але грошей у них ніколи не було.

Найбагатша людина у Вавилоні

Аркад розповів, що по розуму і по можливостям він нічим не відрізнявся від своїх друзів. Відмінність полягала лише в його бажанні стати багатим. У цій справі йому допоміг багатий лихвар Алгаміш, який кілька разів давав йому настанови. Ось вони:

1. Частина всього заробленого я повинен залишити собі.

2. Далі змусити відкладені гроші працювати. Але давати їх тільки тому, хто знається на цій справі, щоб їх не втратити.

3. Зароблені гроші знову вкладати.

Коли Аркад навчився слідувати цим правилам, він став досить багатий і досвідчений, щоб Алгаміш забрав його до себе в якості партнера.

Таким чином правда багатства Аркада і Алгаміша полягала в наступному:

«Частина заробленого тобою по праву належить тобі»

Сім правил збагачення

Вавилон став багатий завдяки мудрості його правителів і жителів. Цар Саргон наказав навчати людей правилам збагачення, а найбагатша людина Вавилона Аркад із задоволенням ділився своїми знаннями з усіма бажаючими. Так він почав збирати групи жителів Вавилона, які мали різні професії, статус і знання і став навчати їх семи правилам багатства.

Правило перше:

«Почніть поповнювати гаманець»

Будь-яка робота приносить дохід для людини, але не всі правильно розпоряджаються отриманими грошима і просто витрачають все до копійки. Необхідно хоча б десяту частину постійно відкладати. Якість життя для людини не зміниться, але залишиться крихітний капітал, який з кожним місяцем буде збільшуватися.

Правило друге:

«Контролюй свої витрати»

У будь-якої людини завжди бажань більше, ніж вона може собі дозволити. АЛЕ в більшості бажань немає ніякої необхідності. Ось витрати на такі бажання необхідно уникати. Завжди необхідно витрачати по потребам.

Правило третє:

«Примножувати багатство»

Кожна відкладена монета повинна приносити дохід.

Правило четверте:

«Бережи своє багатство від втрат»

Монети потрібно давати тільки тому, хто знається на тій справі на яке вони підуть. Завжди краще задовольнятися малим доходом, ніж втратити все, що було зароблено і відкладено.

Правило п’яте:

«Перетворіть своє житло в прибуткове підприємство»

Будинок, в якому ви живете, повинен належати вам. Це дозволить як заощадити на ренті так і відчувати себе більш впевненим у досягненні мети.

Правило шосте:

«Забезпечити дохід на майбутнє»

Вже з молодих років кожна людина повинна думати про дохід і тому, що у неї буде в старості. Тільки вона сама може подбати про себе в молодості про свою старість, поки є сили працювати.

Правило сьоме:

«Вдосконалюй вміння заробляти»

Ніколи не можна ні в чому знаходитись на місці, завжди треба самовдосконалюватися. Необхідно ставити собі чіткі реальні цілі і слідувати до них.

Зустріч з її величністю вдачею

Аркад розповідає своїм слухачам, що більшість людей уявляють вдачу як виграш в азартній грі і чекають на неї. Але так як азартні ігри завжди розраховані на програш гравця удача не може допомогти такій людині. Зате вдача завжди приходить до цілеспрямованих людей, які хочуть добитися успіхів в якійсь справі. Удача також не терпить нерішучості і вислизає від таких людей. Її величність вдача благоволить до людей справи.

П’ять законів багатства

Купець Калабаб розповідає історію Номазіра, сина Аркада. Перед вступом у спадщину, Аркад дав Номазіру мішок золота і дощечку з 5-ма законами багатства і відправив сина осягати мудрість добробуту. Номазір швидко втратив всі гроші і тільки потім згадав про дощечки батька, і з нуля накопичив своє власне багатство. Ось закони, якими він керувався:

1. Золото тягнеться до того хто відкладає десяту частину свого заробітку, забезпечуючи майбутнє собі та своїй родині.

2. Золото працює в повну силу на мудрого господаря, який вигідно вкладає його в справу.

3. Золото потребує захисту, а тому вважає за краще обережність і поради мудрих людей.

4. Золото не любить, коли його змушують працювати в тій галузі, де людина не обізнана.

5. Золото вислизає від тих, хто вкладає його в авантюрні або непродумані проекти, втілюючи романтичні мрії про багатство.

Виконання цих законів дозволило Номазіру повернутися через десять років і віддати батькові в три рази більше золота, ніж він отримав від Аркада спочатку.

Лихвар з Вавилона

Родан, майстер з виготовлення копій, отримав 50 золотих монет за свою роботу. Так як у нього ніколи не було стільки грошей він не знав, що з ними робити. Родан вирішив піти до лихваря Матона за порадою. Матон розповідає йому про правильне вкладення золота. Золото можна позичати тільки тоді, якщо ти впевнений у поверненні боргу або позика береться для справи, яке принесе прибуток. Позики, які просяться для закриття інших боргів, або позики людям, які не обізнані у справах на які їх просять, – це прямі втрати. В результаті Родан зміг відмовити чоловікові сестри в позиці, так як розуміє, що той йому не поверне гроші.

Стіни Вавилона

Одного разу була облога Вавилона і всі городяни боялися за своє майбутнє. Старий воїн Банзар заспокоював їх. Він говорив, що стіни Вавилона міцні і їм нема чого боятися. І Вавилон витримав облогу, так як місто було захищене з усіх боків. Так і в світі фінансів людину можуть захистити незламні стіни ощадних рахунків, інвестицій та страхування.

Торговець верблюдами з Вавилона

Таркад, який був завжди в боргах і голодний, випадково натрапив на багатого торговця верблюдами Дабазіра, якому він також був винен. Дабазір запросив його в харчевню, щоб розповісти голодному Таркаду історію свого життя і заодно поїсти. Колись Дабазір був майстром з виготовлення сідел і вів марнотратне життя, яке привело його до боргів перед багатьма людьми. Дабазір вирішив втекти від кредиторів, вступив в зграю розбійників, але був згодом схоплений і проданий як раб в Сирію. Там він став погоничем верблюдів старшої дружини Сири, яка часто розмовляла з ним. Вона говорила, що Дабазір боягуз, так як вирішив втекти від боргів; а ще у нього душа раба, а не вільної людини, так як вільна людина не опинилася б на його місці. Через рік вона допомогла втекти Дабазіру, коли побачила в ньому вже вільну людину. Він ледь не помер в пустелі він спраги, але згадував слова Сири і вони дали йому сил дістатися до Вавилона. Уже в місті він обійшов усіх кредиторів і пообіцяв повернути борги, що і зробив через деякий час. Наостанок Дабазір годує Таркада і каже: «Якщо є рішучість, завжди досягнеш мети»

Глиняні дощечки з Вавилона

Коли були виявлені 5 дощечок стародавнього Вавилона, в них була укладена мудрість і правила відновлення добробуту Дабазіра, коли він повернувся з Сирії. Ось скорочений текст з них:

дощечка №1

Необхідно постійно поповнювати свій гаманець таким чином, щоб його вміст тільки збільшувався за рахунок відкладень. Також необхідно не забувати про поточні потреби, тому сім десятих заробленого підуть на це.

дощечка №2

Треба завжди розраховуватись з кредиторами, тому дві десятих підуть на повернення боргів.

дощечка №3

Не всі кредитори повірили в мою рішучість повернути гроші, деякі просять повернути їм в першу чергу, але більшість підтримала мене. Тепер не можна їх підвести.

дощечка №4

За місяць я повернув частину боргів, всі кредитори задоволені мною і мені не соромно дивитися їм в очі. Крім цього я відклав частину грошей і для себе.

дощечка №5

Сьогодні я віддав останню борг і всі кредитори привітали мене і пообіцяли допомогти при необхідності. Тепер я впевнений у своєму майбутньому благополуччі.

Даними правилами скористався перекладач древніх написів, який також зазнавав труднощів з грошима. Через рік він повторно пише листа з подякою професору, який надіслав йому дощечки для перекладу. Ці правила врятували і його від розорення.

Щасливчик з Вавилона

Багатий торговець Шару Нада вирішує розповісти онукові свого партнера Хадану Гулу свою історію життя. Колись його продали за борги сім’ї в рабство. Дорогою в Вавилон, він познайомився з рабом Мегіддо, який дав йому цінну пораду. Завжди треба працювати в повну силу, це завжди цінне як для вільної людини так і для раба. Це врятувало його від смертельної роботи на будівництві стін і він потрапив до пекаря. Шару навчився пекарній справі і незабаром почав заробляти гроші собі на свободу, продаючи коржі на базарі. Там він познайомився з дідом Хадана, який теж був рабом, але так як чесно трудився, то був і партнером свого господаря і незабаром повинен був купити собі свободу. Тим часом пекар заліз у борги і Шару відправили на будівництво каналу. Коли Шару був практично зломлений, його відшукав дід Хадана. Він був уже вільною людиною і купив свободу для Шару. Потім він зробив Шару своїм новим партнером і вони разом досягли небувалих успіхів. Запорукою всього було бажання працювати в повну силу.

Історична довідка про Вавилон

Вавилон є одним з найзнаменитіших міст Старого Світу. При цьому місто знаходилось в бідній на корисні копалини долині, а славою воно зобов’язане людській волі і старанності, спрямованих на досягнення великої мети. Місто проіснувало більше семи тисячоліть і славилось своїм багатством. Багато завойовників намагалися захопити його, але високі стіни захищали місто і ні разу не підвели його. Вавилон захопив Кир, в’їхавши у відкриті ворота міста. Слава Вавилона почала згасати, поки місто повністю не зникло.

Оцініть статтю
Додати коментар