Олександр Даргомижський коротка біографія відомого російського композитора розповість про його життя і творчість.
Даргомижський коротка біографія
Олександр Даргомижський народився в 1813 році в селі Троїцьке. У 1817 році сім’я переїжджає в Петербург, де батько отримав роботу в канцелярії. Олександр з малих років захоплювався музикою і грою на фортепіано. У 1821 році він займається музикою з Данилевським – досить відомим в музичних колах. Юнак робив величезні успіхи і пробував сам складати мелодії. Однак його педагог не схвалював такої діяльності, вважаючи, що творчість це не гідне заняття для дворянина. У той час в Олександра з’явився другий викладач, який навчав його грі на скрипці – кріпак Воронцов. Батьки, заохочуючи таланти сина, запросили піаніста Франца Шоберлехнера для концертної практики. Вони займалася з 1828 року по 1831 рік. У 30-ті роки Даргомижський вже був відомим в Петербурзі. Також він займався з Бенедиктом Цейбіхом, педагогом по вокалу.
У 1827 році майбутній композитор почав працювати в канцелярії, успішно відрізняючись на службі. У 1835 році знайомиться з Глінкою і займається з ним музикою. У 1841 році закінчує роботу над оперою «Есмеральда». На жаль, вона не мала значного успіху. Однак музикант продовжував писати твори, а паралельно давав уроки з вокалу.
У 1843 році Даргомижський пішов у відставку і подорожував по Європі, де познайомився з відомими музикантами. Через 2 роки Олександр повертається на батьківщину, присвятивши весь свій час написанню творів на мотиви фольклору, вивченого під час подорожей. Головний музичний твір композитора – «Русалка», було показано на сцені в 1856 році. Також він бере участь у випуску журналу під назвою «Іскра». У 1859 році його призначили керівником Російського музичного товариства.
У цей період у творчості Даргомижського настає криза, і він знову відправляється в подорож. Яке було його здивування, коли композитор дізнався, що його твори популярні серед іноземців. Натхненний цим, він повертається в Росію і закінчив «Кам’яного гостя». Здоров’я композитора було підірвано переживаннями і недугами. Він не встиг закінчити розпочату оперу, доручивши дописати її Цезарю Кюї. Життя Даргомижського обірвалося в 1869 році у віці 55 років в повній самотності.
Олександр Даргомижський цікаві факти
Олександр Даргомижський не розмовляв до п’ятирічного віку. І потім, заговоривши, зберіг дуже високий і хрипкий голос своєрідного тембру.
У 10 років він вже написав кілька п’єс і романсів.
У 19 років Даргомижський вже видав кілька збірок своїх романсів і фортепіанних творів. До цього часу він грав уже не тільки на роялі, але і на скрипці.
Олександр Даргомижський, був учнем і другом великого Глінки.
Був знайомий із Тарасом Шевченком (поет і композитор познайомилися навесні 1858 року в Петербурзі) і Семеном Гулаком-Артемовським — першим виконавцем партії Клода Фролло в опері Даргомижського «Есмеральда» (1847 року).
Все життя композитор вражав оточуючих музикальністю і феноменальною музичною пам’яттю.
Як тільки скасували кріпосне право, Олександр був одним з перших поміщиків, який відпустив селян на волю.
Часто виступав на благодійних концертах. Співакам викладав вокал абсолютно безкоштовно.
Все своє життя композитор прожив з батьками.
Він багато подорожував по Європі, відвідав Берлін, Брюссель і Париж, Відень.
Даргомижський не був одружений і дітей не мав. У суспільстві ходили чутки, що Олександра пов’язували любовні стосунки з його ученицею Любов’ю Міллер.
Твори композитора при його житті не користувалися великим попитом і не викликали інтересу у публіки. Тільки після його смерті, через два десятиліття, його музика була оцінена по достоїнству.
Даргомижський є основоположником музичного реалізму, і справив великий вплив на майбутніх музикантів.