«Оскар і рожева пані» аналіз твору допоможе зрозуміти твір, визначити яка тема, ідея, жанр, хто головні герої, згадати сюжет. Цей твір складається з 14 листів десятирічного хлопчика, головного героя, який хворий на рак. Оскар пише не до однокласника чи товариша, він пише листи Богові – єдиному, хто розуміє усе, що він відчуває.
«Оскар і рожева пані» аналіз твору (паспорт)
Автор – Ерік-Емманюель Шмітт (французький письменник)
Рік написання – 2002
Жанр – повість (за визначенням письменника роман)
Тема: Листи до Бога десятирічного невиліковно хворого хлопчика.
Ідея твору: щодня дивись на світ так, ніби бачиш його вперше. Важливо, щоб у важкі часи поряд була людина, яка зрозуміє, підтримає, розрадить.
«Оскар і рожева пані» головні герої
- Оскар – 10-річних хлопчик, хворий на рак. Через лейкемію він став лисим. На табличці біля ліжка Оскара було написано: “тільки Господь має право мене розбудити”. Оскар був закоханий у Пеггі Блу і хотів оберігати її, коли вона спить, від привидів. Завдяки грі Рожевої пані Оскар зміг відчути і безтурботне дитинство, і бентежну юність, і зрілість, з одруженням, дорослими проблемами та кризою середнього віку, і неминучу старість. Спершу хлопчик сумнівається в існування Бога, але з кожним листом переконується, що Господь справді поруч.
- Рожева пані – доглядальниця, яка допомагала Оскару пережити останні дні. Вона стала найкращою подругою Оскара та зуміла вселити в нього віру.
Бабця-Ружа – волонтерка, яка щодня навідується у лікарню. З нею він провів Рідво. Бабця Ружа в юності була кечисткою (вид професійної боротьби). Люди її прозвали Душогубкою з Ланґедоку. - Пеггі Блу – дівчина з синдромом Ейзенменгера (проблеми з кров’ю), кохана Оскара
- Батьки Оскара
- лікар Дюссельдорф – лікар Оскара. Він був схожий на діда Мороза.
- Бекон, Поп Корн, Ейнштейн, Сандрін
Сюжет твору «Оскар і рожева пані»
10-річний хлопчик Оскар хворий на рак. Він розповідає про своє життя у лікарні. Оскар відчуває, що хіміотерапія не принесла полегшення і йому залишилося жити не довго. Він відчуває себе покинутим батьками, які дізнавшись, що сина скоро не стане віддаляються від нього, уникають теми його неминучої смерті.
У лікарні за дітьми стежать доглядальниці — Рожеві пані. Для Оскара літня волонтерка Бабця-Ружа стає другою мамою. Вона єдина людина, яка слухає питання Оскара про смерть. Коли Оскар дізнається, що йому залишилося жити 12 днів, рожева пані пропонує йому таку гру: він має собі уявити, що кожен прожитий день є десятиріччям. Хоча хлопчику важко повірити в Бога, він погоджується на цей експеримент і таким чином проживає все своє життя.
Оскар описує в листах Богові кожен прожитий день, розповідаючи про різні періоди свого уявного життя.
У 14-и листах до Бога він розповідає про свою юність, перше кохання, весілля в уявні 30 років з Пеггі Блу, подружнє життя, кризу середнього віку, старість та підготовку до смерті.
Характеристика Оскара
Оскар, якого прозвали Яйцеголовим за його лисину, є головним героєм. Це 10-річний онкохворий, який живе в лікарні. Оскар реально оцінює свій стан здоров’я.
На початку історії Оскар відчуває себе покинутим батьками, які живуть далеко і приїздять лише по неділях. Він неправильно розуміє їхній страх і смуток і сердиться на них за те, що вони не були відвертими щодо його неминучої смерті. Бабця Ружа зрештою допомагає йому краще зрозуміти точку зору своїх батьків, і він розуміє, що краще пробачити їх, щоб вони могли жити з радісними спогадами після його смерті.
Хлопчик починає писати Богу за порадою Бабці Ружі та просить зустрітися з ним. Кожного дня він пише Богу лист про свої уявні 10 років життя. Це допомагає йому цінувати час, який у нього залишився.
Цей роман вчить жити, тут і зараз, жити розуміючи, що найбільш цінним у нашому житті є час.
Помилка.Друга Осакара щвати не Бекон а Шинка.
Я сі вибачаюсі за помилки.