Ерік-Емманюель Шмітт біографія та цікаві факти

ерік шмітт біографія Письменники

Ерік-Емманюель Шмітт біографія скорочено та цікаві факти розкажуть про життя та творчість відомого сучасного французького письменника.

Ерік-Емманюель Шмітт біографія скорочено

Ерік-Емманюель Шмітт народився 28 березня 1960 у місті Сент-Фуа-лес-Ліон (Франція).

Шмітт закінчив ліцей у Ліоні, після чого вступив до Вищої нормальної школи в Парижі (роки навчання 1980-1985). У 1986 році він отримав титул доктора з філософії, захистивши дисертацію на тему «Дідро та метафізика». Потім три роки викладав філософію у Шербурі та в Шамбері.

Як письменник, Ерік-Емманюель Шмітт став відомим у 1991 році після публікації першої драматургічної роботи «Ніч у Валоні». Та світову славу йому приніс сценарій «Відвідувач», написаний у 1993 році, за який автор був нагороджений багатьма літературними і театральними преміями. Саме тоді він вирішив повністю присвятити себе письменництву і залишив свою посаду викладача в університеті Шамбері.

Ерік-Емманюель Шмітт біографія та цікаві фактиУ 1996 році відбулася перша вистава «Загадкові Варіації» з Аленом Делоном і Френсісом Хустером у головних ролях. У 1998 році була поставлена п’єса «Фредерік, або Бульвар злочину», у якій Жан-Поль Бельмондо грав головну роль. У 2001 році вийшла книга «Пан Ібрагім та квіти Корану», яка стала справжнім бестселером.

На початку 2000-х написав кілька романів і оповідань. Опублікований у 2000 році «Євангеліє від Пілата», роман про Ісуса Христа, розповідається з точки зору Пілата, отримав визнання критиків і масові продажі. Наступного року він випустив ще один роман про суперечливу історичну постать: «Альтернативна гіпотеза» — це альтернативна історія, у якій молодого Адольфа Гітлера в 1908 році приймають до Академії образотворчого мистецтва у Відні, і це змінює хід історії всього світу.

В Шмітті живе просвітитель і в деякій мірі місіонер. Тому особливе місце в його творчості посідає «Цикл незримого», куди входить чотири твори: «Міларепа»(1997), «Пан Ібрагім і квіти Корану» (2001), «Оскар і Рожева Пані» (2002) та «Дитя Ноя» (2004). Об’єднуюча тема «Цикл незримого» – духовність та релігія.

Цікаві факти про Є. Шмітт

Довгий час він вважав себе агностиком. Пізніше він оголосив себе християнином.

Ерік-Емманюель виріс в інтелігентній родині, його батьки були вчителями фізкультури. Батько був чемпіоном Франції з французького боксу, мати – зі спортивної ходьби. Його дід був ремісником-ювеліром.

Ерік-Емманюель Шмітт цікаві фактиУ 16 років уже вирішив, що хоче бути письменником і почав писати свої перші п’єси. Він і писав, продюсував і грав у своїх перших п’єсах ще в середній школі.

В юності хотів стати композитором, тому паралельно із заняттями в коледжі, він відвідував уроки музики при Ліонській Консерваторії.

Він живе в Брюсселі з 2002 року, а в 2008 році отримав бельгійське громадянство.

У 2016 році Шмітт був коментатором Олімпійських ігор в Ріо разом з Патріком Монте

Яку науку викладав Ерік-Емманюель Шмітт у ліцеї? Письменник викладав філософію.

На скільки мов світу перекладено твори Еріка-Емманюеля Шмітта? Його п’єси були перекладені 40 мовами світу та інсценовані у 50 країнах.

Оцініть статтю
Додати коментар