Особливості Нептуна

Астрономія

Особливості планети Нептун розглянуті нижче.

Особливості Нептуна

Сонячна система – це група планет, що обертаються навколо зірки – Сонця. У кожної планети є своя траєкторія руху – її орбіта. Крім них в Сонячну систему входять комети, супутники, астероїди, малі планети, а також неймовірна кількість пилу і газу. Для всієї системи Сонце є центром, всі тіла обертаються навколо нього. Сьогодні налічується вісім планет. Раніше Плутон офіційно називався дев’ятою планетою Сонячної системи, проте, тепер вважається, що планет лише вісім. А Плутон назвали карликовою планетою і викреслили зі списку звичайних планет. Саме тому останнью планетою Сонячної системи став вважатися Нептун.

Планета Нептун – це восьма, найдальша від Сонця, планета в нашій системі. Вона близька за складом до свого сусіда Урана, її атмосфера містить водень і гелій, а також трохи метану. Саме завдяки метану Нептун такого синього кольору.

Температура в атмосфері досягає – 220 ° C.

Нептун вважається «крижаним гігантом», в цю групу він входить разом з сусідом Ураном. Хоча Нептун називається найменшим з чотирьох «гігантів» Сонячної системи. Назву планета отримала від імені римського бога морів, який аналогічний грецькому богу Посейдону.

Відстань від Нептуна до Сонця 4,55 млрд. км.

Радіус планети близько 25000 км, це четвертий в Сонячній системі розмір екватора. У неї є своє магнітне поле.
На Нептуні дуже сильний вітер. Це єдина планета в нашій системі, де дмуть вітри з середньою швидкістю близько 2000 км/год.

Навколо планети є шість кілець, які складаються з крижаних часток. Вчені вважають їх досить новими.

На Землі відомо про 14 супутників Нептуна. Можливо є й інші, але про них нічого не відомо, тому що з Землі досить складно вивчати Нептун в подробицях. Перший виявлений супутник назвали Тритон. Імена інших: Нереїда, Лариса, Протей, Деспіна, Галатея, Таласса, Наяда, Сао, Галімеда, Лаомедея, Несо, Псамафа, S / 2004 N 1.

Нептун відкрили в 1846 році. Це перша планета, яку відкрили грунтуючись на математичних розрахунках. До цього моменту люди і не думали, що така планета може існувати. Хоча знали про неї дуже мало аж до 1989 року. Саме тоді до Нептуна прилетів апарат Вояджер-2. Цей космічний апарат працює до сих пір, його основна мета полягає у вивченні далеких планет. Саме він досяг спочатку Урана, а потім вже і Нептуна. Під час своєї місії він зробив велику кількість знімків. Багато відомої сьогодні інформації отримали саме тоді.

Сьогодні Нептун залишається досить таємничою для людини планетою. Після експедиції Вояджер-2 учені не отримували про планету нової інформації. В основному вся інформація формується на розрахунках учених і носить досить теоретичний характер. Вивчення цієї планети ускладнюється великою відстанню між нами і Нептуном. Можливо, коли-небудь ми почуємо про нові дивні відкриття, пов’язані з синім гігантом на околиці Сонячної системи.

Оцініть статтю
Додати коментар