Патріотичні мотиви творів Тараса Шевченка зрозумілі всім читачам, які хоч раз тримали в руках Кобзар.
“Патріотичні мотиви в поезіях Шевченка” твір
В Україні не знайдеться жодної людини, яка б не знала постаті видатного поета, художника, справжнього сина свого народу Тараса Григоровича Шевченка. Сьогодні просто неможливо уявити українську літературу, культуру та історію без творчого доробку великого Кобзаря. Його ліричні твори геніальні, а картини – шедеври українського мистецтва.
Патріотичні мотиви в поетичних творах Тараса Шевченка пронизують кожен рядок. Він був справжнім борцем свого народу. Адже мало хто в світовій історії з таким же запалом захищав незалежність своєї батьківщини, свободу кожного українця. Робив це тарас Григорович і словом і ділом. Його твори підіймали народ, спонукали до дій.
Найвідомішими патріотичними поезіями стали «Мені однаково, чи буду», «І мертвим, і живим», «Заповіт» та багато-багато інших.
Та не однаково мені, як Україну злії люди
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені.
Тарасу Шевченку ніколи не було однаково за Вкраїну. І кожним рядком, ніби молитвою, заповідає це робити всім українцям. Він оспівує простих селян, возвеличує їх душевну красу, працелюбність. Він любить природу рідного краю. В цьому всьому й проявляється патріотизм митця. Чи не всі шевченкові герої – це люди, кровно пов»язані з Батьківщиною й між собою.
Патріотичні ідеї Кобзаря передалися згодом у творчості талановитих письменників української літератури – Івана Франка, Лесі Українки, Панаса Мирного, Марка Вовчка та інших.
Тож, Тарас Григорович Шевченко – це самобутній діамант нашої культури. Він вірив сам у краще й закликав це робити кожного. Та й досі закликає вірити, надіятись, бо тільки з надією у серці людину ніщо не зламає.
Власний твір “Патріотичні мотиви в поезіях Тараса Шевченка” Ви можете написати, щоб допомогти іншим через форму коментарів.
Твір на тему “Нема на світі України, немає другого Дніпра”
Тарас Шевченко – це поет, який став символом боротьби за свободу та незалежність України. У своїх віршах він часто говорить про рідну землю, народ і про те, як важливо любити Батьківщину. Його поезія наповнена патріотичними мотивами, закликами до боротьби за волю та болем за страждання українців.
Одним із найяскравіших прикладів патріотизму є його вірш «І мертвим, і живим…», де звучать слова:
“Нема на світі України,
Немає другого Дніпра.”
Цей рядок передає головну думку всієї творчості Шевченка – любов до України, усвідомлення її унікальності та неможливості замінити її будь-чим іншим. Він нагадує, що Україна – це наша Батьківщина, яку потрібно цінувати, захищати й берегти.
У багатьох його творах відчувається біль за долю народу, який страждає від панування чужинців і власного безсилля. Наприклад, у поемі «Кавказ» він пише про жорстокість загарбників, які поневолюють інші народи, але водночас висловлює віру в перемогу правди.
Ще одним важливим аспектом патріотизму у творчості Шевченка є заклики до боротьби за незалежність. У вірші «Заповіт» він звертається до майбутніх поколінь, закликаючи їх до дій:
“Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.”
Ці рядки демонструють незламну віру поета в те, що українці можуть стати вільними, якщо самі цього захочуть.
Отож, усі твори Тараса Шевченка є актуальними навіть сьогодні. Він закликає любити рідну землю, пам’ятати про її історію та боротися за її майбутнє. Його слова надихають кожного українця пишатися своєю Батьківщиною та берегти її, бо дійсно – нема на світі України, немає другого Дніпра.
дякую спасли
ето был совет про ” никогда не списывай с первого сайта”