Павло Тичина цікаві факти з життя

павло тичина цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Павло Тичина цікаві факти з життя (біографії) українського поета та перекладача розкажуть про його дитинство, особисте життя, захоплення та таланти.

Павло Тичина цікаві факти

Павло Тичина народився у багатодітній родині. Він був одним з 13-ти дітей у священнослужителя Григорія Тичини. Батькам доводилося постійно економити і через матеріальні нестатки старші діти залишилися без освіти.

Ця людина була надзвичайно талановита: він гарно співав, був чудовим поетом, мав хист до малювання. У зрілому віці він часто шкодував, що не розвивав хист малювання.

Павло Григорович мав досконалий музичний слух і дзвінкий, мелодійний голос. У 9 років його віддали в
хор при одному з чернігівських монастирів. Там, у Чернігові, він змушений буде 13 років навчатися
спочатку в барсі, згодом в семінарії.

Свої твори Павло Тичина писав звичайним олівцем.

Незважаючи на свою популярність, грошей він багато не заробляв. У 1921 році П. Тичина навіть був вимушений влаштуватися на роботу в київську дитячу бібліотеку ім. Т. Г. Шевченка, яка знаходилася по вулиці Кузнечній, поруч він знімав кімнату у Катерини Кузьмівни Папарук. dovidka.biz.ua Слід відмітити, що поету пощастило з господинею квартири, яка діставала йому папір для роботи, допомагала з харчуванням, зберігала рукописні твори.

Павло Тичина хворів на цукровий діабет.

Тичину цінувала держава, тому коли почалася Друга світова війна його було евакуйовано до Уфи,разом з дружиною.

Він досконало знав нотну грамоту, оволодів азами диригування, навчився грати на багатьох струнних і духових інструментах.

Його улюблені музичні інструменти – бандура та кларнет.

5 років Тичина був міністром освіти УРСР.  Він зробив великий внесок у відновлення шкіл після війни, діставав необхідні будівельні матеріали для відбудови. Навіть витрачав власні кошти, щоб забезпечити учбові заклади літературою.

Саме, коли поет був міністром, його матеріальна сторона життя значно покращилася. Тичина отримав велику квартиру в Києві (де сьогодні знаходиться музей).

У квартирі Тичини була власна бібліотека – близько 20 тисяч книжок.

Про його освідченість свідчить і той факт, що він сам вивчив майже 20 іноземних мов (в тому числі вірменську, грузинську, арабську, турецьку, єврейську). А перекладав твори світової літерати з 40 мов світу.

У листопаді 1954 року Тичина у складі офіційної делегації УРСР відвідав Фінляндію (Гельсінкі, Турку, Тампере). Мав зустріч із Президентом Паасіківі, який справив сильне враження на поета.

Особисте життя Павла Тичини було щасливим. Лідія Папарук та Павло Тичина побралися 1939 року, коли Тичині було 48, хоча до цього довгий час спілкувалися.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. yan

    кек

    Відповіcти
  2. Міліна

    Дякую

    Відповіcти
  3. вика

    много но спасибо

    Відповіcти
  4. Макс

    ну ок

    Відповіcти
  5. Егор

    Дякую

    Відповіcти