Павло Загребельний цікаві факти з життя (біографії) українського письменника Ви дізнаєтеся в цій статті;
Цікаві факти про Павла Загребельного
Мати Павла померла, коли йому було вісім років. З дитинства дуже любив читати, а ще неймовірно любив Україну. Дуже журив однолітків, які перекручували рідну мову.
У 16 років пішов добровольцем до армії, брав участь в обороні Києва від фашистів, дістав поранення у груди. Після госпіталю повернувся на передову, знову був поранений, потрапив у полон. До лютого 1945-го перебував у фашистських концтаборах. Тікав, але його спіймали й вибили ліве око. В німецькому полоні втратив зуби
Письменник останні роки прожив на своїй дачі у Кончі-Озерній під Києвом. Павло Загребельний помер 3 лютого від туберкульозу на 84-му році життя. Кілька років він не піднімався з ліжка і майже не говорив.
Все життя Загребельний вів щоденник, що заповідав опублікувати через 20 років після своєї смерті.
Він був дуже освіченою людиною. Знав історію, світову літературу, добре орієнтувався у різних галузях науки. Любив читати, міг цитувати на пам’ять безліч цитат. Емоційний, не байдужий до оточуючих, гострий на слово. Був людиною обдарованою та різнобічною. Коли писав «Роксолану» цікавився історією Туреччини і вивчав її. З ранку до вечора писав на машинці скрізь, навіть на лавочці у дворі. Для нього література була святістю
Основний жанр П. Загребельного — це роман, хоча в його доробку є і новели, і оповідання, і повісті.
У 1979—1986 pp. Він очолював Спілку письменників України. У 2004 році нагороджений званням Героя України. Загребельний багато часу присвячував роботі, сім’я рідко бачила його вдома.
Загребельний залишив дуже велику бібліотеку. Він усе життя купував книжки, особливо тоді, коли отримував великі гонорари.