Доповідь про Візантію коротко розповість Вам багато корисної інформації про цю державу.
Повідомлення про Візантійську імперію
Візантійська імперія з’явилася в 395 році, після того, як розпалася Велика Римська імперія. Вона проіснувала півтисячоліття. Спочатку вона називалася Романією. У Західній Європі її довгий час називали як Грецька імперія, так як більшу частину населення становили греки. Самі жителі держави звали себе римлянами або ромеями. Тільки в XV столітті спадкоємицю Римської імперії стали іменувати «Візантією».
Територія Візантії була величезною – близько 1 млн. км2. Вона займала 3 континенти: Африку, Європу, Азію. Столиця Візантійської імперії, Константинополь, існував ще в період Великої Римської імперії. У Середньовіччі це було найбагатше місто в Європі.
Візантію, як і інші держави, спіткала доля вторгнення варварів. Але їй вдалося уникнути великих втрат завдяки мудрій політиці. Слов’янським племенам, які брали участь у Великому переселенні народів, дозволялося селитися на окраїнних територіях імперії. Це сприяло заселенню кордонів, до того ж слов’яни виступали щитом для загарбників.
Основа економіки держави – торгівля і виробництво. Так як на території існувала велика кількість багатих міст, то в Візантії були всі товари, необхідні для життя. У період V – VIII століть розцвіли візантійські порти, адже на дорогах купців чекало багато небезпек.
Верховна влада належить імператору. Його побут був облаштований надзвичайно багато і шикарно. Центральне управління здійснювалося відомствами: податкової установи, військової каси, пошти, зовнішніх зносин, управління майном імператорської сім’ї і так далі. Царський двір обслуговували палацові секрети.
Візантійська імперія успадкувала основи римського судочинства і римське право. Тут функціонували такі поняття як юриспруденція, закон, право, звичай, норми кримінального процесу і права. В державі існувала чітка податкова система. Селянин або вільний городянин платив мита та податки в казну з будь-якого виду трудової діяльності і свого майна. Плата вилучалася за сад, місто, за свійську худобу та приміщення, в яких її тримали, за човен і корабель, за лавку і майстерню.
Цікаві факти про Візантію:
Городяни Візантії вважали себе римськими спадкоємцями. Тут зберігалися традиції Стародавнього Риму.
Імператор вважав, що є главою християнського світу, а варварських правителів брав за своїх підданих.
В державі не було лицарської кінноти. Армія набиралася з селян.
У Візантійській імперії рабська праця існував довгий час, на відміну від Заходу, де його викорінили поготів.
Імператором міг стати навіть чоловік незнатного походження. Вся справа в особистісних талантах і освіті.
Тисячолітня історія Візантії закінчилася 30 травня 1453 року, коли під натиском турків Константинополь був захопления.
Сподіваємося, що повідомлення на тему “Візантія” допомогло Вам дізнатися багато корисної інформації про цю стародавню державу. А свою розповідь про Візантію Ви можете залишити через форму коментарів нижче.
Дуже допомогли, у вас завжди знайдеться хороша інфа 😉