Ракоподібні: цікаві факти

ракоподібні цікаві факти Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про ракоподібних допоможуть розширити ваші знання про цю групу тварин.

Клас Ракоподібні: цікаві факти

Ракоподібні — це група безхребетних тварин, до яких належать краби, креветки, раки, омари, криль та інші морські й прісноводні мешканці.

Усього їх налічується понад 73 тисячі видів!

1. Ракоподібні періодично линяють, скидаючи старий панцир і вирощуючи новий. Після линьки вони стають дуже вразливими, поки новий захист не затвердіє.

2. Багато ракоподібних вживаються людиною в їжу, особливо багато споживають креветок. Такі ракоподібні, як веслоногі рачки і криль, можливо, володіють найбільшою біомасою серед всіх тварин на планеті. Вони є найважливішою ланкою харчових ланцюгів.

3. Найдрібніша серед ракоподібних – водяна блоха з роду Alonella розміром менше 0,25 мм у довжину. Вона мешкає у водах Великобританії.

4. Довгожителі серед ракоподібних – це омари. Вони можуть жити більше 50 років. Деякі вчені вважають, що вони майже “не старіють” завдяки особливим клітинним процесам.

омар цікаві факти5. До середини 19 століття омари вважалися їжею американських бідняків, використовувалися як добриво і приманка для риби. Але потім інтерес гурманів до цих ракоподібних став швидко зростати, і тепер омари – визнаний делікатес. Цікаво те, що смачніші омари з м’яким панциром коштують дешевше особин з жорстким панциром, м’ясо яких вже не таке ніжне. Це пов’язано з тим, що м’якотілих омарів можна перевозити на великі відстані, а покуштувати можна тільки в районах безпосереднього вилову.

6. Найбільшим з усіх ракоподібних (але не найважчим за вагою) вважається “гігантський морський павук” (Macrocheira kaempfen), якого називають “крабом на ходулях”. Він зустрічається в глибоководних місцях на південно-східному узбережжі Японії. Дорослі представники цього виду зазвичай мають розміри 254 на 305 мм, а розмах їх клешнів коливається від 2,43 до 2,74 м. Однак були, що не підтвердилися дані про розмах клешнів до 5,79 м. Один з представників важив 18,6 кг, а розмах його клешнів дорівнював 3,69 м.

Раки часто рухаються задом наперед, швидко відштовхуючись хвостом від загрози.

7. Найбільша креветка у світі – чорна тигрова. Представники цього виду досягають 36 сантиметрів в довжину і ваги 650 грамів! Як правило, самки важать більше, ніж самці.

ракоподібні цікаві факти8. Висушені яйця (ікра) морської креветки можуть зберігатися роками, але як тільки потрапляють у воду, «вилуплюються» через кілька годин.

9. Краби дуже агресивні по відношенню один до одного. Самці часто б’ються за право володіти самкою. Здатними до розмноження краби стають у віці 8-10 років.

10. Зуби краба знаходяться в шлунку. Якщо краб позбудеться клешні, то він здатний відростити нову. Правда вона буде дрібнішою за розміром і не буде такою ж красивою як перша.

11. Чому панцирі раків червоніють у окропі? Це пов’язано з тим, що всі пігменти, що містяться в їхньому хітині, розпадаються під впливом високої температури — усі крім червоного.

12. Чорне море є домом для 500 різних видів ракоподібних.

13. Деякі види крабів після парування можуть з’їсти партнерку, тому самки рятуються втечею.

14. Більшість ракоподібних поїдають падаль та мертву рибу, тому вони є санітарами водойм.

15.  Вагітність омарів триває 9 місяців.

16. Деякі ракоподібні, наприклад, раки, дихають під водою зябрами, але їм потрібно іноді підніматися на поверхню, щоб вдихнути повітря. Роблять це вони за допомогою свого хвоста. Якщо хвіст ушкодити, то тварину чекає смерть.

17. Ракоподібні не живуть у брудній воді, там вони швидко гинуть.

Кров у більшості ракоподібних не червона, а блакитна завдяки наявності гемоціаніну — речовини, що містить мідь.

Багато ракоподібних (наприклад, креветки та краби), відіграють важливу роль у природі, поїдаючи залишки мертвих тварин і очищуючи водойми.

  • Мокриці — єдині ракоподібні, що постійно живуть на суші. Вони дуже корисні, адже поїдають рослинні залишки.

Якщо ви знаєте цікаві відомості про ракоподібних пропонуємо розширити збірку цікавинок через коментарі)

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Поліна

    Георгію пробачте я не туді напгсала

    Відповіcти