Райнер Марія Рільке цікаві факти з життя відомого поета-модерніста ви дізнаєтеся в цій статті.
Райнер Марія Рільке цікаві факти
Райнер Марія Рільке народився 4 грудня 1875 року в Празі. Австрійський поет, тому що в той час Чехія входила до складу Австро-Угорщини. Дитинство і юність провів у Празі, потім жив у Мюнхені, Берліні, Парижі, Швейцарії.
● До п’яти років мати одягала Рільке в дівочі сукні і грала з ним, як з дівчинкою. Поведінка матері була спровокована втратою своєї першої дитини — рано померлої дочки. Вона довго сприймала сина як дівчинку,
Райнер був релігійною людиною, він ріс в релігійному середовищі.
З 9 років Рільке залишається під опікою батька (після розлучення батьків).
Ще за життя його називали Орфеєм ХХ ст.
Перші вірші написав у 9 років.
Рільке складав вірші на декількох мовах – німецькій, французькій та навіть російській.
● У 1926 році починається листування Рільке з Мариною Цвєтаєвою, яка дізналася його адресу від Бориса Пастернака, листування двох поетичних титанів, двох рівновеликих геніїв. Марина закидає його листами, Рільке ж відповідає ухильно, іноді затримуючись з відповіддю. Цвєтаєва ображається, їй здається, що Рільке хоче дати їй зрозуміти: це листування йому в тягар.
Її боляче зачепили рядки поета про самотність як про жорстоку, але необхідну умову всякої творчості. Їй почулося в його словах відсторонення, делікатне прохання про спокій. Марина не усвідомлювала, що за цією фразою було не що інше як втома, виснаження смертельно хворої людини.
Також Рільке був знайомий з Максимом Горьким, і товаришував з автрійським письменником Рудольфом Касснером.
У Рільке була лейкемія, про яку він ще не знав, але вже відчував у собі якусь приховану недугу: дивну скутість в рухах, розлади зі своїм тілом, якого раніше не відчував.
● Своїми улюбленими книгами називав Біблію і твори Єнса Петера Якобсена
Містом «Близьким до Бога» Рільке називав Київ. Він навіть хотів поселитися в ньому назавжди.
Райнер Марія Рільке особисте життя
У 1897 році Рільке зустрів Лу-Андреас Саломе – жінку, яка була його головною музою, наставницею і другом. Кохання до неї вплинуло на розвиток поета. Завдяки їй Райнер вперше відвідав Росію, Україну. Але його кохана була заміжня і старше на 15 років. Їхні стосунки не тривали і 3 років. Проте дружні відносини вони зберегли довгі роки.
У той же час австрієць знайомиться зі скульптором Кларою Вестхофф, яка в 1901 році стає його дружиною і народжує дочку Рут. Однак сімейний побут і діти, не вписувалися у картину світу поета. Він незабаром залишає родину і відправляється в поневіряння по Європі, ніде не знаходячи собі постійного будинку. При цьому до кінця життя Райнер і Клара так і не розлучилися, але жили порізно, підтримуючи зв’язок через листи.
Останньою жінкою Рільке стала художниця Баландіна Клоссовскі, з якої він оселився в 1921 році в старовинному замку Мюзо в Швейцарії. Жінка дбала про поета і була його музою в останні роки.