Омоніми – це слова, які вимовляються й пишуться однаково, але мають різне лексичне значення. Скласти речення з омонімами допоможуть приклади зібрані в цій статті.
Приклади речень з омонімами
У дівчини була довга, пишна коса. ↔ Жнець взяли косу в руки і пішов на поле.
В останній час мене терзають душевні муки. ↔ Мама дістала муку, щоб спекти пиріг тісто.
Рукава сукні були оздоблені бісером та стрічками. ↔ Найбільший рукав річки Дніпро-це Десна.
Зараз цінуються кваліфіковані кадри, тому потрібно відповідально відноситися до навчання. ↔ Щасливі кадри з життя пронеслись переді мною.
Дівчина взялася за ручку дверей. ↔ Ручки дівчинки замерзли на морозі.
У школі відбувся новорічний бал. ↔ За підсумкову контрольну я отримав низький бал. (Бал у зн. шкільна оцінка та бал у зн. вечір відпочинку).
Речення з омонімом БАЛКА (балка (яр з пологими схилами) — балка (колода)) Балка була неглибокою, але досить широкою. ↔ Стіна тріснула, розійшлася, балки підгнивали — падали.
Речення з омонімами КРАЙ: Його хата стояла край вишневого садочка. ↔ Долішній край сукні був мокрий і неприємно бив по ногах.
Речення з омонімом ГРИФ: є різні значення цього слова: гриф (птах), гриф (частина струнного інструмента) і гриф (печатка, штемпель). Хижий птах гриф схожий на стерв’ятника. ↔ Скрипаль мрія доторкнутися до тонкого грифа скрипки своїми чутливими пальцями.
Речення з омонімом КОЗЕЛ: Щоденні стрибки через козла, ходіння по канату, дуже втомлювали. ↔ Гірський козел названий гірським невипадково — саме в горах цим тваринам найпростіше ховатися від хижаків
Речення з омонімами ЛЮТИЙ: Та чутка дійшла до Кайдашів: її принесла баба Параска Гришиха, лютий Палажчин ворог, відома на все село брехуха. (Кайдашева сім’я). ↔ Лютий – найкоротший місяць у році. Лютий (назва місяця) – лютий (злий);
Речення з омонімом ЛИСТ: Гуляючи у парку, я знайшла ріднобарвний кленовий лист. ↔ Я отрима довгоочікуваний лист від товариша.
Речення з омонімом ЛАСКА: Є такий малесенький хижак, що зветься ласка. ↔ Ця неприхована мила дівоча ласка враз полонила його .
Речення з омонімами ЗАДАЧІ: Задачі з математики виявилися для мене дуже складними. ↔ Воїн виконував поставлені задачі без вагань та обговорень.
Речення з омонімами АКЦІЯ: Після революції він скуповував за безцінь акції нафтових компаній. ↔ Загалом тут виборча акція йде жваво і опоненти не зможуть нічого подіяти
Речення з омонімом ЛІТНІЙ: Останній літній день ми провели у Львові. ↔ Літній чоловік у крислатому брилі спирався на палицю.
Речення з омонімами ЗАМОК: Вчора замок зламався і я не зміг вийти з дому. ↔ Замок принцеси Рапунцель мав височенну вежу.
Речення з омонімами КЛЮЧ: Я загубив ключ і не зміг потрапити до своєї квартири. ↔ Прогулюючись осіннім лісом я побачив ключ гусей.
Речення з омонімом СКЛАД: Під навісом Антон утворив цілий склад з возів, плугів та борін. ↔ Багатьох сучасників А. П. Чехова вражав гострий, аналітичний склад його розуму, тверезість його суджень.
Речення з омонімами НІС: Я зустріла чоловіка, який ніс воду з річки. ↔ У холодні погоду мій ніс завжди червоніє.
Речення з омонімами МАРКА: На пошті на конверт наклеїли марку. ↔ Це була нова марка авто.
Речення з омонімами МАТИ: Шевченко мріяв мати малесеньку хатину над Дніпром. ↔ Мати й батьки кинулися до доньки після довгої розлуки.
Речення з омонімами ВИТИ: Вінок виходив великий, але Дарка продовжувала вити далі. ↔ На країну цю відразу почали летіти круки і ворони, відразу почали вовки вити.
Речення з омонімом ПІДКОЧУВАТИ: Дівчина підкочувала штани. Ми підкочували котушку з дротом до паркану.
Власні п’ять речень з омонімами чи може й більше лишайте в коментарях, щоб допомогти іншим зрозуміти тему та виконати ДЗ.
Дівчина без коси не має краси. Коси, коса,поки роса. Високо в небі летів ключ журавлів. У глибокій долинці бив ключ джерельної води . Лист за листом опадає, рік за роком упливає. Сьогодні я написала листа своії подрузі.
1. Вирій (Теплі південні краї: Гадючий вирій, що міститься під землею)
2. Урок ( Урок у школі. Подія, звичайно неприєина)
3. Душа (Душа веселіша. Душа компанії)
4. Темний (Темний чоловік(сумний). Темна ніч)
5. Зірка (Зірка на небі. Зірка театру (прославлена людина)
б. Кришити (Камінь кришить вітер. Кришити все на своєму шляху:)
7. Чайка (Чайка – птах. При звертанні до дівчинки: “Ти моя, Чайка”).
8. Кипить ( Вода кипить, стан людини – душа кипить)
°. Джерело (Джерело знань. Потік води- б’є джерело)
10. Важкий (Важка промисловість . Важка валіза)