Реферат про планету Марс на українській мові для 4 класу розповість головні факти по цій темі. Проект про Марс дітям можна доповнити цікавими фактами.
Про Марс на українській мові
Марс – це планета Сонячної системи. Він належить до планет земної групи. Назвали цю планету так на честь бога війни Ареса. Марс іноді ще називають «червоною планетою» через те, що вона має червонуватий відтінок. Ця планета є четвертою від Сонця. Марс сусід Землі. У Марса є два супутника -Фобос і Деймос. Названі вони так на честь синів Ареса, в перекладі – «страх» і «жах».
Марс менше Землі по діаметру приблизно в два рази. А легше Землі приблизно в 9 разів. Марс можна побачити із Землі неозброєним оком. Але лише в певні моменти і досить рідко. У звичайні дні Марс можна спостерігати в телескоп.
Північна і Південна півкулі Марса дуже різняться. На них різні й рельєф і погода. Коли на північній півкулі літо, на південній – зима. І навпаки. На Марсі розташована найвища гора на планетах Сонячної системи і найбільший каньйон.
Є на Марсі і незвичайне місце. Його називають Лабіринт Ночі. Це перетин безлічі каньйонів. Над цим місцем іноді з’являтися дуже високі хмари. Коли вітер їх роздуває, вони виходять дуже великих розмірів. На цій планеті є темні і світлі плями. Темні плями називають морями, а світлі-материки. Хоча були це справжні моря чи ні, вчені ще досліджують. У південній півкулі багато кратерів. А в північній півкулі в основному рівнини. Є на Марсі старі вулкани і гейзери. На полюсах можна розглянути білі плями-це снігові шапки. Протягом року вони можуть змінюватися в розмірах, так як сніг іноді тане.
Доба на цій планеті майже така ж, як і у нас. Вона більше всього лише на 39 хвилин. А ось в році на Марсі 668 діб, а не 365 як у нас.
Погода на Марсі різниться в різних півкулях. Наприклад, на північній півкулі літо холодне і довге, а на південній – тепле, але коротке. А ось зима навпаки. Але температура на планеті дуже відрізняється від нашої. Там може бути до -153 градусів морозу, а найтепліша температура всього лише 20 градусів.
На Марсі часто трапляються пилові бурі. Вони настільки сильні, що неможливо розглянути поверхню планети. Тривати вони можуть довго. Був випадок, коли пилові бурі тривали три місяці.
Води на Марсі дуже мало, і вона в основному дуже солона.
Чи є на Марсі живі істоти поки що не відомо. Одні вчені доводять, що життя на Марсі можливе. Інші навпаки, вважають це неможливим. Дослідження ведуться з далеких часів і по сьогоднішній день.
Вважається, що Марс схожий із Землею. І є ймовірність, що там живуть дуже розумні істоти.