“Рікі-Тікі-Таві” аналіз твору та характеристика героїв допоможе підготуватися до уроку та зрозуміти твір.
“Рікі-Тікі-Таві” аналіз твору (паспорт)
Автор – Кіплінг Редьярд
Рік видання – 1893
Жанр: казка
Головна думка – ніколи не суди про героя за його зростом, суди за його безстрашністю.
План твору “Рікі-Тікі-Таві”
- Сильний дощ
- Мертвий мангуст
- Мангуст оживає
- Мангуст обстежує будинок
- Дарсі
- Наг і Нагена
- Карет
- Ріккі врятував Тедді
- Чучундра
- Підслухана розмова
- Битва у ванній
- Розумна дружина Дарсі
- Знищення яєць
- Веранда смерті
- Останній бій.
“Рікі-Тікі-Таві” сюжет
Рікі-Тікі-Таві – молодий мангуст, головний герой оповідання. Під час повені його змило від батьків найсильнішим потоком води. Прокинувшись, він виявляється в саду будинку, де живе сім’я британців. Мангусту подобаються люди, але не подобаються кобри, які живуть в саду Захистивши їхнього сина Тедді від отруйної змійки Кара (стрічковий крайт), Рікі-Тікі-Таві відразу ж стає їхнім другом. Він досліджує будинок і сад, знайомиться з їх мешканцями: ондатрою Чучундрою, птахом Дарсі і його дружиною, – і стикається з кобрами Нагом і Негайно.
Рікі-Тікі-Таві з’ясовує, що кобри хочуть вбити людей, що живуть в будинку. Він вступає в поєдинок спочатку з Нагом, потім з Негеною, а після знищує зміїні яйця, щоб врятувати своїх друзів.
Чому вчить казка “Рікі-Тікі-Таві”? Ця казка вчить добре ставитися до тварин, тому що в цьому випадку і тварини будуть добре ставитися до людей. Ця казка вчить не здаватися перед обличчям сильнішого ворога, застосовувати військову хитрість, безстрашно битися, захищати слабких. Вчить відданості та вірі в перемогу. Вчить гордості та патріотизму.
“Рікі-Тікі-Таві” характеристика героїв
- Рікі-Тікі-Таві – мангуст, ще молодий, але дуже хоробрий, безстрашний, сміливий, відважний, героїчний. Вступив у нерівний бій з кобрами і вийшов переможцем, завдяки сміливості та відвазі. Рікі-Тікі-Таві не може не подобається. Безстрашний мангуст чинить як справжній герой, він захищає своїх друзів, не боїться смерті, а боїться тільки безчестя. Ріккі дуже милий і ласкавий, але при цьому відважний боєць.
- Наг і Нагена – індійські кобри, чоловік і дружина. Злі, підступні, жорстокі. Хочуть вбити всіх людей в бунгало.
- Дарсі з дружиною – пташки-кравці. Дарсі вихваляє Ріккі-Тіккі-Таві в своїх піснях. Мешканці саду, втратили пташеняти від кобр. Боягузливі, але готові допомагати мангусти.
- Тедді – добрий і веселий, радіє новому другові і любить його.
- Батьки Тедді – власники бунгало. Вони піклуються про свого сина і страшно за нього переживають.
- Чучундра — «ондатра». Чучундра боїться кобр Нага і Негайну і допомагає Ріккі-Тіккі-Таві в боротьбі з ними.
Не має ,, чим вчить ця казка”а так ок