«Різдвяна історія ослика Хвостика» характеристика головних героїв допоможе розкрити їх образи, визначити риси характеру.
«Різдвяна історія ослика Хвостика» характеристика героїв
ОСЛИК ХВОСТИК: характеристика
Головний герой твору, дитинство провів у фермерському господарстві, зараз мешкає у духовному центрі. Бабусі вважають, що його не можна не полюбити, бо гарненький. Ослик сумує за рідними, хоча охоче грається із дітьми, що влітку відпочивають у таборі. Хвостик із породи ослів- хрестоносців, має дивовижне відчуття простору, довіряє внутрішньому голосу. Ослик – гарний товариш, доброзичливий і відданий, вміє товаришувати і з дітьми, із тваринами, особливо симпатизує овечці Берті. Слово «сам» для Хвостика важке, йому важливо бути потрібним для когось. Він не любить зиму, бо вона не тільки холодна, а й безлюдна. Ослик – артист, минулого року грав у вертепі – це його найбільша гордість. Він мріє знову повернутися на сцену. Хвостик вміє дати відкоша кривдникам, хоча й має спокійний, врівноважений характер. Він розумний, тямущий, швидко вчиться жити без сторонньої допомоги, впевнено шукає вихід із складних ситуацій. Хвостик наполегливий, переконаний, що не можна зупинятися, треба йти вперед до мрії, навіть якщо єдиний орієнтир − найяскравіша зірка у небі серед темної ночі. Проте ослик терплячий, вміє тішитися найменшій удачі. Йому все цікаво, він допитливий: уважно спостерігає за природою, довкіллям, людьми.
СЕРЖАНТ ПОЛІЦІЇ СТЕПАН КУЗЬКА
Кузька – випускник поліцейської школи, хоча вважає себе не типовим поліцейським, бо мріє про здійснення подвигу. А отець Теодор називає його поведінку під час розслідування злочину дивною. Добросовісно виконує свої службові обов’язки, сміливо вступає в протистояння з Василем Коброю. Артистичний, пробував писати вірші.
ЄПИСКОП
Чоловік із розумним, вольовим обличчям, гарно розуміється на дитячій психології.
ОТЕЦЬ ТЕОДОР
Батько трьох дітей, якого шанують односельці. “Це був життєрадісний тридцятирічний священник, який виглядав майже дитиною. Його рожеве кругле обличчя з лагідними карими очима та довірливою усмішкою одразу викликало симпатію”. Він любить увесь світ, знає як зацікавити дітей, організувати їх дозвілля, виховує у дітей любов до тварин.
Риси характеру: мудрий, добрий, енергійний, працьовитий, врівноважений. Дбайливий господар ослика.
РОМАН НЕЧИТАЛЮК
Сорокарічний чоловік, турботливий батько, має п’ятирічного сина, якого дуже любить. Колишній моряк, працює сторожем у міському парку, колись мав бізнес, але «прогорів». Винахідливий, намагається найти спосіб налагодити стосунки із дружиною. Приязний. Має добре серце, любить тварин, рятує ослика, як уміє. Багато читає.
МІКА ТА ОНІКА
Добрі та милосердні, сестри – близнючки. Сімдесятирічні онучки графа, які живуть у маєтку дідуся. Мають різний життєвий досвід, ведуть потаємний спосіб життя, Міка – головна у їхній парі. Трудолюбиві, дбайливо доглядали ослика, підлікували його, добре годували, але змушені попрощатися з віслючком, бо надто бояться звинувачення у крадіжці.
КОБИЛА АЛІСА
Дванадцятирічна, велика біла кобила із спокійним та врівноваженим характером. Вона вважає, що важливо мріяти, мрію треба осідлати, бо мрії підкоряються тільки надзвичайно сильним і впертим. Привітна та мудра коняка, яка ділиться із Хвостиком своїми знаннями. Добре знає звички всіх, хто живе в таборі, розробляє план втечі Хвостика із стайні барона. Гарна акторка. Хороша матуся для своїх дітей, за якими дуже сумує, мріє набутися з ними.
КРАДІЇ ГОГА ТА КАРЛО
Побиті життям чоловіки, непевного віку, що мають підозрілий вигляд. Недоумкуваті, боягузливі, нечесні, ліниві, жадібні, жорстокі до тварин. Довгов’язий Гога упертий, кмітливий, впевнений, що «Бог любить зухвалих», і тому радить Карлові ніколи не зупинятися. Карло схожий на карлика чи підземного троля, виглядає завжди втомленим. Гога називає його ослом, бо впевнений, що в нього «тупа головешка». У Карла немає власної думки, а якщо вона з’являється, то він ховає її на споді власного серця.
КРИВСЬКИЙ
Кремезний, високий чолов’яга. Сільський голова, який головує 4 терміни, залякуючи та підкуповуючи односельців, зловживає владою, шанує «принципи». Він не терпить кривди тільки до себе. Нахабний. Вміє швидко аналізувати ситуацію.
ВАСЯ КОБРА
Прислужник, підлабузник із фігурою «качка», дивиться на всіх нахабно і холодно. Вася не зупиниться ні перед чим, аби виконати волю хазяїна Кривського. Він не говорить, а діє швидко і безжально. Хитрий. Порушує закон, бо впевнений, що господар не залишить його без захисту, хоча вважає, що шанує закон.
МОТИЛЬ
Пенсіонер – дачник. Чоловік ледь за 60 років із світлою енергетикою. Старий робітник, колись потрібний і шанований, як майстер із золотими руками. Зварив собі невеличку дачу із обрізків металу і непотребу. Миролюбива душа, яка втікає від сварливої дружини, дитя природи. Любить читати і пляшку. Веселий, самоіронічний, а ослик Хвостик вважає його кумедним.
ЧУЧА БОЖИЙ
Сільський мешканець, що має чудернацький вигляд і дивакувату поведінку, непристосований до життя. Сорокарічний чоловік із дитячим розумом, ніде не працював, вирізав дерев’яні фігурки пташок. Він живе на околиці села разом із матір’ю, яку дуже любить і хвилюється за її здоров’я. Говорить мало, сільська молодь навіть вважає, що він німий. Добрий до тварин. Допитливий.
ОВЕЧКА БЕРТА
Біленька, ніжна. Артистка – учасниця різдвяної вистави, дуже гордиться цим. Красуня
ДЖЕКІ -ЧАН
Ромський барон, прозваний Джекі-чаном, бо дуже любив фільми актора та вивчив кілька його прийомів. Має взаємну неприязнь із Кривицьким. Запальний, меткий, швидкий, хитрий. Має твердий характер, ніколи свого не упустить. Дуже любить свою кобилу.
ОЛАДАР ЧІКОШ
Тридцятирічний ром, який живе з великою родиною у таборі. Боязливий, хитрий, намагається отримати свій зиск, обдурюючи і Джекі-чана, і Васю Кобру, хоча й розуміє, що йому не пробачать зраду. Ледачий, працював тільки язиком.
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!