Часи в англійській мові стають справжньою перешкодою для багатьох , які прагнуть його освоїти. Інше утруднення – використання різних форм дієслова в залежності від особи і числа підмета. Таким прикладом є дієслово be : навіть зрозумівши , в яких випадках використовується was / were , не всі усвідомлюють , коли використовується перший варіант , коли – другий ?
Was / were – друга форма неправильного дієслова be , що відноситься до минулого часу . Конструкція « there was / where » перекладається як «було» , « малося ». Цей дієслово пов’язує частини мови (наприклад , два іменників , іменник і займенник або прикметник ) у тих пропозиціях , де немає смислового дієслова.
Як запам’ятати , коли вживати яку форму ? З займенниками / іменниками в однині – was (I / he / she / it ) , у множині – were ( you / we / they ) . Зверніть увагу , що після you , яке в англійській використовується і для «ти» , і для « Ви» , необхідно писати were . Де нас багато ( ми , вони ) , – там і слово довший ( були – were ) , де одна людина (я , він …) – там коротше (був – was ) .
Однак , треба пам’ятати конструкцію If I were , яка зустрічається в умовних пропозиціях теперішнього часу і яка вимагає наявності were після займенника I. Приклад : « If I were you , I would definitely press a like button below this post ». Не плутайте з схожими конструкціями , які містять « I was » , бо не є умовами . Наприклад: « Sorry if I was rude with you on the phone yesterday ».
Таким чином, різниця між was і were полягає в наступному:
Was – для головного слова в однині , Were – у множині (але пам’ятаємо про виключення з цього правила « If I were » в умовних реченнях)