Розповідь про бандуру та цікаві факти

про бандуру Музика

Розповідь про бандуру для дітей розповість про історичний етнічний інструмент наших пращурів. Коротка інформація про бандуру доповнена цікавими фактами.

Розповідь про бандуру для дітей

Бандура являє собою етнічний слов’янський інструмент. Згідно однієї легенди свою назву він отримав від древнього європейського струнного інструмента під назвою пандора, який чимось нагадував лютню.

Бандура історія виникнення

Даний музичний інструмент належить до групи струнно-щипкових інструментів. Учені точно не знають, коли ж виникла бандура. Наприклад, О. Фаміцин стверджував, що вона виникла в 1561 році в Англії. І потім уже поширилась по території Західної Європи та дійшла українських земель. Музикознавець Хоткевич вважав, що бандура – це істинно український інструмент. Її предком була кобза. До неї лише було додано приструнки й саме так світ побачила бандура.

Відомо, що бандура у козаків була улюбленим інструментом. У Січі навіть існували оркестри, хори та рапсоди-бандуристи. Вони користувалися особливою пошаною та виконували військову козацьку музику.

Таким чином, у XVII – XIX століттях саме цей музичний інструмент набув поширення у українського народу, який став національним скарбом.  З ХХ століття бандуру почали вдосконалювати і вона стала популярною у гуртів та виконавців.

Варто відзначити, що бандура на сучасному етапі являється як сольним, ансамблевим інструментом, так і входить до оркестрового складу народних інструментів. Вона чудово поєднується з класичними і електронними інструментами.

Цікаві факти про бандуру

  • Перше письмове свідчення про появу бандури на землях України датується 1580 роком.
  • Навчання на бандуристів тривало приблизно 3 роки. В кінці їх ждало своєрідна посвята в кобзарі.
  • Сучасна конструкція бандури завдячує таким музичним майстрам як В. Тузиченку, С. Снігирьову, В. Домонтовичу, Г. Палієвецю та О. Корнієвському.
  • Найвідоміша фабрика по серійному випуску бандур – Чернігівська фабрика та Львівська фабрика «Трембіта».
  • Найвідоміші представники бандурного мистецтва – це Сергій Баштан, Василь Герасименко, Роман Гриньків, Оксана Герасименко, Людмила Посікіра.
  • Традиційно бандури виготовляли з верби та липи.
  • Співців-бандуристів називали «народними гомерами України». Вони співали волелюбні думи та історичні пісні, в яких прославляли подвиги козаків, закликали боротися проти гнобителів.

Сподіваємося, що з цієї статті, Ви дізналися, що таке бандура. А викладена інформація про бандуру допомогла Вам. Свою розповідь про бандуру Ви можете викласти через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Діана

    занадто довгі і дуже мало

    Відповіcти