Повідомлення про планету Меркурій на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про планету Меркурій може бути доповнена цікавими фактами.
Розповідь про планету Меркурій
Розміри Меркурія
Перша особливість цієї планети – її розміри. Меркурій – найменша планета нашої Сонячної Системи. Розміри планети лише трохи більше нашого Місяця. Діаметр Меркурія складає 4990 км. Для порівняння – діаметр нашої Землі – 12760 км.
Крім того, Меркурій – найближча до Сонця планета, тому цілком можливо один раз побачити її на власні очі на небі рано вранці або пізно ввечері. Недарма планету називають Ранкова зірка або Вечірня зірка. Правда з’являється ця “Зірка” на небі на дуже короткий час, наприклад, відразу після заходу сонця.
Швидкість обертання
Меркурій – найшвидша планета. У своєму обертанні навколо Сонця вона проходить свою орбіту за 88 земних діб. Тобто рік на Меркурії триває всього 88 земних дня. Тому вираз “маленький та спритний” якраз про Меркурій. Можливо саме тому планета отримала своє ім’я на честь бога Меркурія (в грецькій міфології Гермеса), який носиться в своїх швидкохідних крилатих сандалях з вістями з Всесвіту. Бог Меркурій також є покровителем студентів і торговців. У далекі часи торговці-мандрівники мали багато знати, щоб бути успішними.
Клімат Меркурія
На Меркурії зафіксований найбільший перепад температур, знову таки через близькість до Сонця. Вдень температура там піднімається до 430 градусів Цельсія, а вночі опускається до мінус 180 градусів Цельсія, при цьому різниця температур досягає більше 600 градусів. За нашими уявленнями про життя там не може існувати.
У Меркурія немає атмосфери, тобто звичного нам повітря, немає і води, тому немає і вітру і ніяких інших відомих нам погодних явищ. Меркурій дуже щільна, тверда планета. Протягом свого існування вона не раз піддавалася ударам численних космічних тіл, часом таких важких і потужних, сила удару яких порівнянна з трильйоном мегатонни бомб. Все це залишало на планеті шрами, вм’ятини, тріщини. А через тверду поверхню Меркурія ніякий вулкан не зміг би пробитися зсередини і “залікувати” рани, як це іноді відбувається на інших планетах. Тому вид Меркурія майже не змінюється протягом мільйонів років.
Інші особливості
Якби ми потрапили на Меркурій, то наш вага зменшилася б більш ніж в два рази. А якби ми, будучи там, подивилися на Сонце, то воно було б в три рази більшого розміру, ніж на Землі.
Цікаво те, що не дивлячись на маленький розмір, Меркурій – дуже важка і щільна планета, одна з основних її складових – Залізо, тому Меркурій можна порівняти з металевим м’ячем, ядро якого становить близько 75% всього обсягу планети. І це ядро ще не охололо. Вчені з’ясували, що воно досі перебуває в розплавленому стані.
Ще одна дивовижна річ – хоча Меркурій рухається навколо Сонця швидко, обертання ж самої планети навколо своєї осі досить повільне, один меркуріанський день складає 58,5 земних днів. У Меркурія немає жодного супутника і ніяких кілець.
Сподіваємося, викладена інформація про плануту Меркурій допомогла Вам. А власну розповідь про плануту Меркурій Ви можете залишати через форму коментарів.
Дякую!
дякую
буду користуватися вашим сайтом
сенкю веримач
Дуже хороший склад тексту дякую
Велике спасибі!!! Це найкрашчий сайт!!!