Розповідь про професії

Твори з укр мови

Розповідь про професії для дітей може бути використано при підготовці до уроку. Розповідь про професії допоможе дітям у виборі майбутнього.

Розповідь про професії

Професія – це основний рід занять, трудової діяльності.

Іноді професією називають групу людей, зайнятих даним видом роботи. Ці люди працюють в різних куточках країни на різних підприємствах в різних установах, і, звичайно, не всі знають один одного в обличчя. Але їх об’єднує одна справа. Люди однієї професії мають схожі інтереси, знання, навички, спосіб життя.

Професій на землі безліч. В даний час налічується понад 8 тисяч професій, і цей перелік постійно поповнюється. Швидше за все, про їх більшості ви і не чули, а про багатьох маєте лише уявлення.

Деякі професії зникають, а деякі з’являються. Зовсім недавно з’явилися такі професії:

1. Веб дизайнер
2. Програміст
3. Блоггер
4. Тренд-вотчер
5. Ком’юніті-менеджер
6. Консультант по стилю
7. Нано-медик

Але розповісти детальніше хочеться про професії, які є актуальними довгий час.

Розповідь про професію ПІЛОТ

ПІЛОТ – дуже смілива професія. Є пілоти, які літають на пасажирських літаках, є ті, які літають на вантажних. А є пілоти, які керують маленькими літаками: гасять пожежі, розсипають добрива. Пілот повинен підняти літак в повітря і в кінці польоту плавно посадити його на землю. Керувати йому допомагають прилади. Вони показують, з якою швидкістю летить літак, яка погода за бортом, вони ж попереджають про неполадки. У кабіні з пілотом є штурман, на борту стюардеса, а на землі – авіадиспетчер.

Розповідь про професію ЛІКАРЯ

Професія лікаря дуже важка і відповідальна. Лікар повинен багато знати про будову людського тіла і роботу його внутрішніх органів, вміти розбиратися в симптомах (ознаках хвороби), але ж хвороб на світі дуже багато. Звичайно, зараз у лікарів є помічники – спеціальні прилади, наприклад, рентген (його винайшли фізики). Він потрібен лікарям, щоб ставити діагноз. Прилади ці дуже складні, і лікар повинен вміти з ними працювати. А головне, справжній лікар повинен бути добрим, співчутливим і дуже-дуже старатися допомагати одужати хворим.

Розповідь про професію МЕТАЛУРГА

Ще в давнину люди робили з металу різні речі: зброю, посуд, прикраси, а в наші дні без заліза просто не обійтися. Роблять його з залізної руди, яку розплавляють у величезних печах. Отриманий метал металурги розливають в спеціальні форми, в яких він застигає. Виходять злитки у вигляді великих цеглин. З них роблять металеві вироби. Деталі літаків, поїздів, машин та навіть гачки, на які ми вішаємо одяг, все зроблено з металу, який виплавляє металург.

Розповідь про професію ІНЖЕНЕРА

Дуже потрібна професія. Інженери допомагають вченим, лікарям, шахтарям, створюючи нові апарати, двигуни, насоси, верстати та іншу корисну техніку. Інженери знають про техніку все: чому вона не працює, як її відремонтувати. Інженери працюють спільно з винахідниками. Винахідник винайшов і намалював на папері, а інженер повинен з цього малюнку все розрахувати і зробити креслення. За цими кресленнями робочі зберуть потрібну машину по деталях. Випробувачі цю машину випробують і доповідатимуть інженеру, що в ній добре, а що погано, і він ці недоліки усуне.

Розповідь про професію ВОДІЯ

Водій керує легковими і вантажними автомобілями і автобусами, при роботі на автобусах контролює дотримання пасажирами правил виходу і посадки, усуває неполадки, що виникли в дорозі. Професія водія дуже цікава. Але проста вона тільки на перший погляд. По-перше, водій повинен знати добре правила дорожнього руху, щоб їх не порушувати і не пропускати дорожніх знаків. По-друге, він повинен знати будову машини, щоб вміти полагодити її: адже якщо його вірний кінь зламається де-небудь в дорозі, то водієві доведеться лагодити його самому, не розраховуючи на машину технічної допомоги.

Розповідь про професію ТЕСЛЯР

Розповідь про професіїБагато хто вважає, що тесля – це те ж, що і столяр, однак не варто плутати ці дві різні професії. Єдине, що їх об’єднує, так це те, що вони працюють з деревом. Столяр виготовляє меблі та інші вироби з дерев’яних дощок і інших матеріалів, а також прикрашає їх різьбленням по дереву. А звідки він бере всі ці матеріали – дерев’яні дошки, панелі і т.д.? Всі ці речі виготовляє тесля. Матеріалом для них служить в основному деревина хвойних порід, з якої, після її обробки, тесля робить колоди, бруси, дошки, пластини, фанерні листи, дерев’яні плити та інші стандартні дерев’яні конструкції, з яких потім столяр і буде робити різні вироби, наприклад, меблі.
Обробкою деревини теж займається тесля, при чому він може працювати за допомогою теслярських інструментів.

Щоб стати теслею, потрібно отримати спеціальну освіту, знати геометрію, математику, фізику, хімію і бути відповідальною людиною: адже від якості роботи тесляра залежить стійкість і термін служби будівлі, а отже, життя багатьох людей.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Володимир

    професія

    Відповіcти