Розповідь про Середньовічну Англію

Історія
Повідомлення про Середньовічну Англію містить  цікаві факти про Середньовічну Англію та головну інформацію про цю країну тих часів.

Розповідь про Середньовічну Англію

Англійська частина Великобританії була завойована нормандським герцогом в 1066 році. Називали його Вільгельм Завойовник. Кріпосне право в Англії встановив саме Вільгельм і проводив перепис населення.

У XII столітті король Генріх II заснував судовий розгляд за участю присяжних. Присяжних вибирали з місцевого населення і присягу вони давали на біблії.

Кожен англійський лицар був повинен брати участь у всіх бойових королівських походах, але пізніше цей обов’язок замінили платою за відкуп. Простих людей король обклав митом і податками, і городяни вищих станів-феодали прийшли до рішення про створення парламенту в 1265 році, побоюючись їх гніву і боячись нових селянських повстань.

Уже в XIV столітті парламент становили дві палати – лордів і представників. Парламент Англії мав великий вплив на владу держави. На багато більше, ніж французькі Генеральні штати. У XIII-XIV століттях формою державної влади була станова монархія.

Третина англійського населення вимерла в XIV столітті через чуму. Феодалам довелося посилювати панщину, так як працівників не вистачало. Парламенту довелося приймати закон про зниження оплати біднякам.

Морська торгівля Англії нарощувала свої обороти, і велике місце в ній займала торгівля рабами. В основному цим займалися пірати.

Головним конкурентом Англії в морській торгівлі була Іспанія. Іспанський король забороняв іншим країнам торгувати біля берегів Америки, але пірат Френсіс Дрейк грабував кораблі в тих водах, що дозволяла англійська королева Єлизавета.

Найбільше Єлизавета хотіла посісти перше місце в морській торгівлі замість Іспанії. Ну і накопичити капітал звичайно. А американський теперішній штат Вірджинія був заснований першою англійською колонією на початку XVII століття. Для міцної торгівлі з Індією і зміцнення там свого авторитету, англійці обертали фортеці торгові факторії.

Оцініть статтю
Додати коментар