Розповідь про винаходи людста може бити різною, в залежності від ваших інтересів. Наприклад про винахід комп’ютера чи телефону, літака чи ручки.
Розповідь про винахід літака
З давніх часів людина мріяла підкорити небо і створити літальний апарат, за допомогою якого можна було б пересуватися по повітрю.
Люди намагалися піднятися в небо за допомогою різних апаратів. Першими літальними апаратами були крила, що приводяться в рух мускульною силою людини. Однак всі спроби злетіти з їх допомогою не мали успіху. Пізніше були створені повітряні кулі, планери і дирижаблі.
Перший політ на повітряній кулі відбувся в 1783 р. В небо піднявся француз Жан-Франсуа Пілатр де Розьє.
У 1849 р. англієць сер Джордж Кейлі сконструював планер з трьома крилами. Це був перший літальний апарат важчий за повітря, який підняв в повітря 10-річного хлопчика. Але планер був некерований.
У 1852 р. французький винахідник Анрі Жиффар створив дирижабль з паровим двигуном і зробив на ньому перший в історії керований політ.
Літак, як і дирижабль, приводиться в рух за допомогою силової установки, що створює тягу. Але в дирижаблі використовується аеростатичний спосіб створення підйомної сили. А в літаку – аеродинамічний.
Дивно, але перший літак був створений не авіатором, а російським морським офіцером Олександром Можайським, якого називають піонером авіації. Можайський мав інженерну освіту.
Восени 1876 Можайський продемонстрував модель літального апарату, що приводився в рух власним двигуном. І цей маленький літальний апарат зміг відірватися від поверхні і полетіти.
Але побудований в натуральну величину, літак Можайського зміг пролетіти всього лише десяток метрів. Після цього він нахилився і втратив висоту. Причинами цього були: дуже велика маса та непристосованість тодішніх двигунів (парових машин) до умов авіації, відсутність теорії польоту,
Після невдалого експерименту грошей на подальші дослідження Можайський не отримав і подальше удосконалення літака він проводив за власні кошти. Але роботу завершити не встиг, померши від хвороби в повній убогості, незважаючи на чин контр-адмірала.
17 грудня 1903 р. можна по праву вважати датою народження авіації. У цей день американські винахідники, конструктори і льотчики брати Райт, Орвілл і Вільбур, піднялися в повітря на створеному ними літаку.
Вивчивши конструкцію літака Можайського, вони зрозуміли, що неможливість забезпечити рівновагу було основною причиною падіння літака Можайського. І брати створили систему керування літаком по трьох осях за допомогою тросів, яка давала можливість постійного контролю поворотних, похилих і обертальних рухів деталей літального апарату. А паровий двигун був замінений на бензиновий мотор.
Літальний апарат братів Райт зміг протриматися в повітрі 59 секунд, пролетівши відстань в 260 м.
Винахід братів Райт було офіційно визнано першим літальним апаратом з двигуном, на якому був здійснений керований політ.