Розповідь про зубра

Цікаві факти про тварин

Повідомлення про зубра на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про зубра може бути доповнена цікавими фактами. Ви дізнаєтеся чому люди докладають стільки зусиль щоб зберегти зубра та де живе зубр.

Розповідь про зубра

Сьогодні зубри здаються якимись фантастичними істотами з минулого. Їх популяція в останні роки була на межі вимирання, але людство вчасно прийняло заходи, щоб зберегти зубрів на нашій планеті.

Загальні відомості про зубра

Зубри є досить великими парнокопитними тваринами. Їх відносять до сімейства бикових. Найближчий родич зубра – американський бізон.

Перші письмові згадки про зубра датуються III ст. до н.е., а найдавніші викопні останки належать до пліоцену – близько 1,5 млн. років тому. За старих часів багато народів поклонялось зубру, адже він виступав символом рідної землі.

Сьогодні зубр занесений до Червоної Книги України.

Місце проживання зубра

Колись зубри жили практично в усій Європі і Кавказі, але полювання на цих тварин привело до зменшення популяції. Наприклад, в XI столітті вони повністю зникли з території Франції і стали рідкісним явищем в Західній Європі.

На початку ХХ століття повністю вимер кавказький вид зубра, і в природному середовищі не залишилося більше жодного виду, він став вважатися вимерлим, перебуваючи тільки в неволі.

Тільки заради його порятунку як виду, завдяки акліматизації популяція зубрів поступово збільшуюється. На даний момент зубрів можна зустріти в Молдові, Західній Україні, Польщі, Іспанії, Білорусі, Росії, Киргизстані, Латвії, Литві та Угорщині.

Зовнішній вигляд зубра

Зубр це великий і могутній бик.  Він має масивну грудну клітку і холку, вузький і худий круп. Голова масивна, широкий лоб і на голові пара не довгих, вигнутих рогів. Ноги зубра досить стрункі і досить високі, живіт не провисає, на грудях немає характерного для багатьох биків відвислого підгрудку. Тіло тварини покрите короткою і прилеглою шерстю. На хвості – пензлик довгого волосся.

Самці досягають у вазі 850 кг, а вага самок – до 700 кг. Цікаво, що сучасні зубри набагато дрібніше тих, які жили в минулих століттях, тоді тварини були більше 1 тонни!

Чим живиться зубр?

Зубри харчуються рослинністю, причому їх раціон різноманітний, близько 400 видів рослинності. Влітку вони переважно харчуються соковитою травою. Пагонами чагарників і корою дерев вони харчуються рідше. Восени тварини харчуються жолудями. Взимку під снігом вони шукають зелені залишки рослин, розкопуючи їх носом. Якщо улюблених кормів не вистачає, то зубри можуть вживати ягоди, гриби, хвою і лишайники.

За добу один зубр може з’їсти до 40-60 кг зеленої маси і випити 50 л води, взимку тварини можуть поїдати сніг.

З якою метою охороняється зубр?

Зубр є символом природоохоронного руху по збереженню зникаючих і рідкісних видів тварин. Це єдина в світі тварина, яка збереглася спочатку тільки в неволі, і сьогодні досить успішно повертається в природне середовище.

У зникненні зубра винні люди – браконьєрство, випалювання і вирубка лісів, відстріл зубрів в періоди воєн і революцій призвели до повного їх винищення в дикій природі. Щоб зберегти цей вид тварин його внесли до Червоної книги.

Згідно зі статистикою за 1927 рік, у всьому світі і тільки в неволі, залишилося 48 зубрів. Тільки завдяки заповідникам і зоологічним садам зубри були врятовані від повного зникнення. Сьогодні чисельність поголів’я цих тварин становить близько 4500 голів. Найбільшим у світі заповідником з зубрами є заповідник Біловезька Пуща, Білорусь.

Зубр цікаві факти

1. Зубри за всю історію не були жодного разу одомашнені, але вони можуть давати з бізоном і домашньою худобою гібриди – зуброни. Зуброни, звичайно, безплідні, але досить невибагливі і мають пісне м’ясо, багате білком.

2. У природному середовищі зубр живе до 25 років.

3. Тварини вміють перестрибувати через перешкоди заввишки до 2 метрів.

4. У наш час існує тільки один вид зубрів, два інших (європейський і кавказький) були повністю винищені.

Сподіваємося, викладена інформація про зубра допомогла Вам. А власну розповідь про зубра Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. мими

    супер

    Відповіcти
  2. алін

    ааа

    Відповіcти
  3. Бгдан

    робив уроки,дуже допомогло!

    Відповіcти
  4. Аліса.

    дякую! дуже допомогло для уроків!

    Відповіcти
  5. Денис

    Як він виглядає

    Відповіcти