“Самотність у Мережі” скорочено

Короткий зміст

“Самотність у Мережі” скорочено читати українською Ви можете за 10 хвилин.

Вишневський Я. “Самотність у Мережі” скорочено

«Самотність в Мережі» – роман польського письменника Януша Леона Вишневського, написаний в 2001 році.

«Самотність в мережі» – це історія віртуальної любові, у якої була можливість стати реальною, але реальність мала інші плани. «З усього, що вічне, найкоротший термін у кохання …» – фраза, яка зустрічається в романі, стала лейтмотивом усієї історії.

Головна героїня, якій необхідно виговоритися, пропонує вислухати її «першому зустрічному» в ICQ.

«Я все ще трошки закохана, ще сповнена залишків безглуздої любові, і мені так сумно зараз, що захотілося комусь сказати про це. Якому-небудь абсолютно чужому, тому хто не зможе мене образити. Нарешті буде хоч якась користь від цього Інтернету. Я потрапила на тебе. Можу я тобі розповісти? »

Здивований безпосередністю незнайомки, Якуб відповідає їй. Між ними зав’язується діалог, абсолютно не пов’язаний з початковою темою, і ця коротенька розмова, буквально через кілька хвилин без попередження завершена жінкою, з якоїсь невідомої причини схвилювала Якуба. Заінтригувала. Змусила з нетерпінням чекати наступної розмови. У чоловіка «було дивне відчуття, що сьогодні в другій половині дня в житті його сталася якась зміна».

Цей день став переломним, мабуть, для обох. Якщо Якуб розмірковує над оригінальністю повідомлень незнайомки і гадає, красива вона, то його співрозмовниця, підкоряючись дивним пориву почуттів, шукає в Інтернеті все, що могло б бути пов’язане з новим знайомим. І на наступний день – подумати тільки! – Зустрічає його в Мережі коротеньким повідомленням: «Якуб, я за тобою сумувала».

Так зав’язується листування. Обидва героя в реальному житті не те, щоб страждають від самотності, але поруч з ними немає людей, перед якими можна було б відкритися. Через кілька днів у них вже з’являється свій маленький ритуал: спілкування з понеділка по п’ятницю і болісне очікування кінця вихідних, які віднімають можливість вийти в Мережу.

У спілкуванні героїв майже немає заборонених тем. Вони не знайомі особисто, а тому їм досить просто бути щирими. Вони розмовляли про все: Про Бога, про гроші, про погоду в Варшаві, про те, який крем найкраще для змішаної шкіри, про Інтернет, про гени і хромосоми, про колір її волосся, про відтінок її голосу, про методи попередження вагітності, про музику, про занепад філософії, про математику. Будь-яка тема для цих двох була захоплюючою і цікавою. А розмови ставали чимось на зразок таємних побачень, що відбуваються в Інтернеті.

Вона відчайдушно намагається переконати себе в тому, що все, що відбувається між ними – це всього лише дружба:

«Вона не хотіла ніякої любові. Любов включає в себе страждання. І воно неминуче, хоча б при розставанні. А вони розлучаються кожен день. Дружба – ні. Любов може бути нерозділеною. Дружба – ніколи. Любов сповнена гордині, егоїзму, жадібності, невдячності. Вона не визнає заслуг і не роздає дипломів. Крім того, дружба виключно рідко буває кінцем любові».

Але, незважаючи на це, обидва герої розуміють, що слово «дружба» в даній ситуації більш ніж недоречно.

Вона надсилає йому поштою книги з позначками на полях, зелені свічки (його улюблений колір!), Листівки і навіть … ліфчик. Він відправляє їй плексигласову модель подвійної спіралі – одну з найдорожчих для нього речей. Розділені безліччю кілометрів, вони намагаються стати ближчими настільки, наскільки це взагалі можливо. І у них виходить.

Адже «словами можна торкатися. І ще ніжніше, ніж руками. Запах можна описати так, що він знайде і смак, і колір ».

В який же момент все зайшло надто далеко, туди, звідки вже немає шляху назад? Може, в той день, коли Якуб, отримавши від неї фотографію і побачивши її в обіймах чоловіка, відправив їй e-mail «про любов, тугу, розгубленість, ревнощі, невірність і кару за неї», а потім обрушив сервер в Познані, щоб вона не встигла прочитати цей лист? А може, коли вона стала єдиною, хто дізнався трагічну історію його кохання до Наталі? Або після її повідомлення «Ти спокусиш мене сьогодні в цьому клубі?», Відправленого з невеликого інтернет-кафе в Варшаві? Як би там не було, їх зустріч в реальному житті неминуча.

Тому вони вирішують зустрітися в Парижі.

Примітний епізод, де головна героїня говорить Якубу, що він надмірно жіночний. Головний герой не спростовує цю характеристику. Він, на подив героїні, не соромиться свого «жіночого начала», а, навпаки, культивує і розвиває його в собі. Для Якуба бути «жіночним», значить, бути уважним до людей, які йому дорогі. Бути «жіночним», значить бути емоційним і щирим.

Героїня ж вважає, що Якуб – виняток серед чоловіків, що таких як він не буває. В якійсь мірі це правда. Якуб – це мрія, яка може існувати тільки в інтернеті. Жінок, які пережили подібну ситуацію – маса, а ось чоловіків, які мають якості Якуба – одиниці. Тому головний герой роману – солодка ілюзія, що залишає відбиток на все життя.

Не менш захоплюючий епізод, коли Вишневський поклав відповідальність за прийняття доленосного рішення на слабку, суперечливу, емоційну жінку. Цей вантаж виявився для неї не підйомним.

Як і очікувалося, в книзі немає хеппі енду. Життя розставляє пастки, і віртуальна любов не витримує випробування реальністю. У підсумку, в колекції у головного героя – Якуба, – ще один яскравий епізод у житті і ще один особлива людина, а у головної героїні – спогади, завдяки яким їй буде легше змиритися з реальністю.

“Самотність у Мережі” короткий зміст Ви можете доповнити  цитатами з роману чи улюбленими епізодами.

Оцініть статтю
Додати коментар