“Самсон борець” скорочено читати твір Джона Мільтона можна за 7 хвилин.
Джон Мільтон «Самсон-Борець» скорочено
«Самсон-борець» – драматична поема англійського поета, написана білим віршем у 1671 році.
Вперше українською переклав Іван Франко в 1912 році.
Головні герої твору “Самсон-борець”:
- Самсон
- Маноа – батько Самсона
- Даліла – дружина Самсона
- Гарафа з Гази
- Хор
- Вісник
- Служитель храму Дагона
Місце дії – перед в’язницею в Газі.
Самсон перебуває в полоні у філістимлян, у в’язниці міста Гази.
Чоловік щодня згадує яким героєм він був раніше, згадує про віщування Господа, що саме Самсон, сліпий і безпорадний в’язень, має позбавити Ізраїль від ярма філістимлян. Герой шкодує, що видав таємницю своєї сили Далілі, яка зрадила його до рук ворога.
У день свята, присвяченого Дагонові, морському божеству філістимлян, коли ніхто з язичників не працює, Самсону дозволили покинути стіни тюрми. Чоловік пішов в усамітнене місце і вдався до обтяжливих роздумів.
Згодом Самсона знайшли друзі з рідних місць, що вдавали з себе Хор. Вони намагалися втішити одноплемінника. Чоловік звинувачує правителів Ізраїлю, які не підтримали його і не виступили проти загарбників. Вони навіть вирішили видати Героя філістимлянам, думаючи, що врятують таким чином батьківщину, але у той момент Самсон перебив усіх язичників. Якби влада пішла в похід проти залишків ворога, то Ізраїль здобув би кінцеву перемогу.
Старий Маноа приходить до сина, щоб розповісти про намір викупити його. Батько нарікає на Бога, але герой звинувачує в усіх бідах лише себе. Маноа збирається піти до філістимлян у той самий день, коли ті святкують День подяки Дагонові, що врятував їх від руки Самсона.
Пізніше з’являється дружина в’язня. Даліла розкаюється, що видала таємницю коханого загарбникам. Вона розповідає, що нею керувала лише любов: вона боялася, що чоловік може покинути її, як свою першу дружину. Жінці обіцяли повернути милого, але зараз вона сама має намір просити про це філістимлян. Довідник цікавих фактів та корисних знать. Розгніваний герой не вірить каяттю Даліли і відкидає її пропозицію допомоги. Це засмутило і змусило відректись молодицю від Самсона.
З’являється Гарафа з міста Гази. Велетень глузує і шкодує, що не встиг помірятись силою зі зрячим чоловіком. В’язень викликає Гарафа на бій, але той не наважується і йде геть.
До Самсона приходить служитель храму Дагона, що вимагає від чоловіка стати перед знаттю філістимлян і показати свою силу. Герой зі зневагою відмовляє, але відчувши, що того бажає Бог, слідує за повторно прийшовшим служителем.
З радісними новинами про можливий викуп сина повертається Маноа. Але скоро прибігає вісник-єврей, що спершу натяками, а потім прямо розповідає про смерть філістимлян і Самсона-борця. Показуючи силу, герой зруйнував опорні колони й поховав усіх під уламками, тим самим здійснивши пророцтво і врятувавши Ізраїль від загарбників.
Автор: CatalinaY