Секрети професії такелажника

такелажник професія Цікаві факти

У сучасному світі існує багато цікавих професій, які у всіх на слуху. А чи знали ви про таку професію як такелажник? Якщо ні — читайте нашу статтю.

Такелажник, як професія зародилася на флоті. Так називали матросів, в обов’язки яких входило управління снастями і вітрилами судів для зміни швидкості і курсу. Коли матроси поверталися на берег, вони підробляли тим, що переміщували і піднімали вантажі на суші. Таким чином, професія такелажник перестала бути виключно морською. Зараз, такелажник, це фахівець високого класу, який має багатий обсяг знань і великий досвід роботи з вантажами.

На початковій стадії розвитку такелажної роботи, головним критерієм професійного вантажника завжди була фізична сила. Але з появою складної спецтехніки ситуація змінилася докорінно. Зараз такелажні роботи виконуються із застосуванням передової техніки, яка значно полегшує процес.

такелаж

Навчання сучасній науці такелажу включає: вивчення будови кранів різних модифікацій, безпека обладнання встановленого на них, а також знання принципів роботи всіх такелажних механізмів типу домкратів, лебідок, канатів і захватних пристроїв.

Такелажник повинен знати характеристики і способи транспортування вантажів, розрізняти їх маркування, вміти використовувати професійну сигналізацію і володіти маніпуляційними знаками. Також, він повинен вміти надавати першу допомогу при травмах різного ступеня тяжкості, оскільки рівень травматизму у такелажників дуже високий. В теоретичний курс дисциплін обов’язково входить креслення. При демонтажі складного обладнання потрібно вміти орієнтуватися в кресленнях і схемах.

такелажник

Отримавши освіту такелажника у вузі, молоді спеціалісти стикаються з потребою отримання досвіду та проходження стажування. У цьому готова допомогти компанія ukrtakelage.com. Саме тут в процесі виконання певних технічних завдань можна отримати безцінні знання та навички, що будуть корисними для майбутньої роботи. Це ідеальне місце, яке може стати першим записом у трудовій книжці професійного такелажника.

Навички своєї роботи, такелажник повинен вдосконалювати безперервно, проходити курси підвищення кваліфікації. Початковий досвід такелажники отримують у великих будівельних комбінатах і навчально-виробничих установах, переймаючи навички від досвідчених майстрів. У професії діє система розрядів, яка відображає рівень кваліфікації робітника-такелажника. Такелажник – справжня чоловіча професія, якою дійсно можна пишатися.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Валентина

    Дякую за цікавий матеріал.

    Відповіcти
  2. Мари

    Такая сфера, что сварщики тоже нужны.

    Відповіcти