Цікаві факти про коней – ТОП 28

цікаві факти про коня Цікаві факти

Коні допомагають нам у господарстві, багато хто захоплюється верховою їздою. Цікаві факти про коней допоможуть дізнатися чим особливі ці тварини, якільки живуть коні, які їх можливості для дітей та дорослих.

Цікаві факти про коней

 1. Кінь – велика копитна тварина, яка відноситься до роду конеподі́бних. Сьогодні у світі налічується понад 300 різних порід  коней.
 2. Вперше коні з’явилися на нашій планеті близько 50 мільйонів років тому.
 3. Сьогодні коней можна зустріти в усіх країнах світу, крім Антарктиди.
 4. В Австралії коні з’явилися у XVIII столітті. Їх туди завезли поселенці. До цього в Австралії ніколи не було диких коней.
 5. Тривалість життя коней становить від 25 до 30 років залежно від породи, навколишнього середовища та догляду.
 6. Коні травоїдні тварини і харчуються рослинністю. Одомашнені коні також їдять ячмінь, висівки, сіно та овес.
 7. Період вагітності  у коней триває приблизно 11 місяців. Новонароджений кінь може ходити протягом декількох годин після народження.
 8. Коні були приручені людиною. Вважається, що люди вперше приручили коней 5000 років тому в Центральній Азії.
 9. Перед одомашненням на них полювали і приносили в жертву богам і часто поміщали в поховання разом з небіжчиком. На Кавказі коней приносили в жертву аж до початку XIX століття.
 10. Кінь Пржевальського –  єдиний вид диких коней, що сьогодні існує на волі, а також єдиний представник ряду Конеподібних у дикій фауні України.
 11. Індикатором віку коня є його зуби.
 12. опис коня науковийВага коня може сягати 450 кг.
 13. Одиниця потужності – кінська сила, з’явилася завдяки винаходу парової машини Джеймсом Уаттом, він використовував термін «кінська сила» для того щоб показати скільки коней зможе замінити його парова машина.
 14. У коней найбільші очі серед наземних ссавців.
 15. Мабуть тому вони мають чудовий зір. Навіть коли в старості кінь втрачає зір, він по запаху знаходить стайню,  так само на нюх здатні визначити, їстівна трава чи ні. На відміну від більшості тварин, коні можуть бачити у двох різних напрямках, завдяки розташуванню їх очей по бокам голови.
 16. Коли кінь відчуває себе в безпеці, він лягає і спить 2-4 години. В інший час кінь дрімає стоячи на ногах, завдяки унікальному механізму колінного суглоба та м’язів.
 17. Коні мають 205 кісток.
 18. У середньому коні скачуть зі швидкістю близько 44 км / год. А найбільша зафіксована швидкість коня становить – 88 км / год.
 19. Копито коня є найбільш чутливою частиною кінського тіла, а ще воно відповідає за циркуляцію крові в організмі.
 20. коні цікаві фактиКінь не може стояти на трьох копитах. Тому для господаря проблема, якщо кінь пошкодив ногу.
 21. Ці тварини є одними з найрозумніших на планеті. У коней дуже хороша пам’ять – вони можуть запам’ятовувати маршрути, людей та ситуації на довгі роки. Коні здатні розрізняти емоції в людському голосі.
 22. Коні можуть дихати тільки через ніс, а не через рот, що допомагає їм зберігати енергію під час бігу на довгі дистанції.
 23. Коні мають дуже сильні щелепи, які дозволяють їм роздавити практично будь-який матеріал, включаючи дерево.
 24. У часи Середньовіччя коні були одними з найцінніших і найдорожчих істот, які використовувалися для військових цілей і як транспорт.
 25.  Серце коня в середньому важить 4-5 кг.
 26. П’ють коні не менше 90 літрів води на день (більше у спекотному кліматі).
 27. У коней по 16 м’язів у кожному вусі, що дозволяє їм повертати вуха на 180 градусів.
 28. Коні є соціальними тваринами, вони почуватимуться самотньо, якщо не матимуть пари. Вони також оплакують смерть свого друга (партнера).

Тепер ви знаєте різні цікаві факти про коней, і зможете розширити свій кругозір.

Оцініть статтю
Додати коментар