Середньовічне мистецтво реферат розповість про цю епоху та її особливості.
Середньовічне мистецтво і його специфіка
Мистецтво являє собою особливий спосіб переосмислення і пізнання навколишнього світу. Даний вид культурної діяльності почав розвиватися в XI столітті в період Середньовіччя, коли сама культура була виснажена міжусобними війнами і руйнівними набігами.
У цей період релігія особливо сильно впливала на всі аспекти життя людини, включаючи творчість. Її вплив проявилося в архітектурі, скульптурі, літературі, живописі, музиці.
Риси Середньовічного мистецтва:
- розвиток іконопису
- залежність від релігії
- переважання біблійних мотивів в живописі і скульптурі
- відмова від спадщини Античності
- зв’язок з народною творчістю
Архітектура Серредньовіччя представлена 2 стилями: готичним (представлений середньовічними містами) і романським (представлена оборонними спорудами). У цей період з’явилися нові будівлі, раніше невідомі – ринок, ратуша, біржа. Завдяки розвитку архітектури поширилася скульптура. Скульптурними рельєфами і фігурами прикрашалися храми і собори.
У Середньовіччі також широко поширилася музика. З’явилися такі її види:
- хоровий спів
- релігійні гімни
- гра на органі
Основними представниками музики Середньовіччя були менестрелі (трубадури), які грали на флейті і невеликий арфі.
Література в Середньовіччі також стала відроджуватися. Книги ретельно переписувалися і іллюструвались ченцями. У той час папір був рідкістю, його успішно заміняв пергамент. Його робили з шкіри теляти або ягняти. Також книги писалися на дерев’яних дошках і просто на шкірі. Поети і вчені брали участь у хрестових походах з метою вивчення нових форм літературного письма. У середньовічній літературі з’явився новий жанр – романтична проза. Книга стала вважатися скарбом, і широким масам рідко була доступною. Часто її ховали під замком.
Живопис Середньовіччя було представлено фресками, слайдами, іконографією, вітражами і мозаїкою. Художники в основному отримували замовлення на розпис стін церкви, приміщення для відокремленої молитви або вівтаря. Імена багатьох творців пензлем не дійшли до нас, так як тоді не було прийнято ставити підпис над своїми шедеврами. Художник в Середні століття був синонімом слова ремісник. Головна мета живописця – моралізаторський і емоційний вплив на наглядача людини.
Основні 2 правила середньовічного живопису:
- показувати одного персонажа на полотні в рамках різних проміжків часу
- нехтувати реальними розмірами фігур людей
Найвідоміші картини Середньовіччя – «Різдво Христове», «Благовіщення Діви Марії», «Розп’яття», «Мадонна з немовлям», «Пристрасті Христові».
Сподіваємося, що реферат на тему Середньовічне мистецтво допоміг Вам підготуватися до заняття. А доповнити повідомлення про Середньовічне мистецтво Ви можете через форму коментарів нижче.