Які захворювання лікує гінеколог? Гінеколог – жіночий лікар, до компетенції якого входить діагностика та виявлення будь-яких станів, патологій та захворювань, що відносяться до жіночої статевої сфери. Лікарі -гінекологи залежно від специфікації поділяються на:
- гінекологів загальної практики;
- гінекологів – акушерів, що спостерігають за станом вагітних і надають допомогу при пологах;
- гінекологів – ендокринологів – їх завдання виявляти і лікувати гормональні дисфункції в жіночому організмі.
Що лікує гінеколог?
Захворювання інфекційно- запального характеру
Дана група захворювань обширна і виникає, як правило, у зв’язку з попаданням інфекції в організм. Зазвичай нездужання супроводжуються зниженням імунітету з різних причин, іноді стартом для нездужання може стати звичайна застуда. До захворювань інфекційно- запального характеру відносяться:
- запалення слизових оболонок зовнішніх статевих органів, піхви, матки, придатків, яєчників, а також каналів, які з’єднують ці органи;
- захворювання сечовидільної системи організму жінки, так як її стан безпосередньо впливає на статеву функцію;
- хвороби, що передаються, головним чином, при сексуальному контакті – венеричні, а також ряд захворювань, які хоч і передаються статевим шляхом, але носять дещо інший характер течії, наприклад, трихомоніаз, кандидоз і т.д.
Лікар -гінеколог лікує і вірусні захворювання статевих органів, наприклад, проблеми, викликані збудниками, які є причиною для виникнення папілом, – цитомегаловірусом, герпесом зовнішніх статевих органів та іншими.
Порушення гормонально- ендокринного характеру
У дану групу входять захворювання, що викликають всілякі відхилення в розвитку і функціонуванні жіночої репродуктивної системи.
Порушення гормонально- ендокринного характеру роблять величезний вплив на всі сфери життя, тому що зміни гормонального фону впливають на загальне самопочуття, настрій, сексуальне життя жінки.
До порушень гормонально-ендокринного характеру можна віднести надто ранні або, навпаки, пізні менструації, їх нерегулярність або хворобливе протікання, також сюди можна зарахувати і згасання статевої функціі. Гінекологи успішно лікують будь-які з вищеназваних проблем.
Онкологічні захворювання
Тут доречно позначити всі захворювання, що супроводжуються переродженням тканин статевих органів: онкологічні, різні ерозії та дисплазії, порушення росту і розвитку тканин.
Фактично рідко, хто з дорослих жінок не потребує допомоги гінеколога. Привід для звернення до гінеколога буває і у дівчаток, які ще не досягли репродуктивного віку. Гінеколог лікує багато патології і захворювання гінекологічного характеру, ще у ранньому віці.
Коли потрібно йти до гінеколога на прийом?
- при досягненні п’ятнадцятирічного віку у жінки не почалися менструації ;
- планування зачаття дитини ( що найкраще, звичайно, робити в стані максимально здоровому) ;
- необхідність у веденні вагітності (відвідування лікаря ведеться відповідно до певного плану при проходженні запропонованих їм обстежень і курсів терапії);
- проблематичність зачаття ;
- збій в менструальному циклі, поява хворобливих відчуттів ;
- порушення в роботі ендокринної або статевої систем ( хворобливі відчуття , незвичні стани);
- у разі наявності інтенсивних або тривалих менструацій (більше 7 днів) , а також при вагінальному кровотечі ;
- поява свербежу, печіння, запаху або нехарактерних виділень;
- виникнення болів внизу живота, в тому числі під час статевого контакту;
- відсутня чергова менструація при повноцінного статевого життя ;
- при утриманні від статевих зносин не було двох і більше менструацій поспіль ;
- при сечовипусканні виникає відчуття печіння;
- в області геніталій і статевих труб виникла шорсткість, подразнення, потертість або інші незвичні явища;
При наявності хоча б одного з позначених ознак, необхідна консультація лікаря гінеколога, оскільки попередити жіночі захворювання набагато краще, ніж потім усунути наслідки їх розвитку.