Якщо Ви не знаєте, що означає слово «корифей», то читайте дану статтю, в ній знайдете відповіді на всі свої запитання з приводу цього.
Що таке корифей?
Корифей – це головний актор у хорі Давньогрецького театру, також одночасно ця персона була і керівником хору.
Слово «корифей» означає переносне значення якоїсь провідної особи, яка досягла високих вершин у певній галузі, наприклад: корифей музики, корифей науки.
Корифей в Давньогрецькій літературі був головною постаттю в хорі, з його виходу розпочинався початок трагедії. Він розпочинав урочистий речитатив у анапестах (трискладова стопа). Корифей був серединою між хором та акторами, він своїми віршами робив загальний підсумок своєму монологу.
На території України існував перший театр корифеїв, який був відкритий в 1882 році, саме цього року датується незалежність українського театрального мистецтва від польського та російського. Засновник – Марко Лукич Кропивницький, який був асом в театральних професіях. З театром корифеїв тісно пов’язані імена відомих українських діячів, таких як: Марія Заньковецька та Панас Саксаганський.
На початку XX століття була опублікована анонімно книга провідних українських інтелектуалів «Корифеи украинской сцены», в якій Марку Кропивницькому, Михайлу Старицькому, Івану Тобілевичу та іншим дали титул «корифеїв українського театру», тобто людей, які досягли успіху в даному мистецтві.
Отже, прочитавши статтю, Ви дізналися, що ж означає слово «корифей» та про провідних корифеїв українського театрального мистецтва.