Що вимірюється світловими роками?
Небесні відстані слабо піддаються вимірюванню в звичних для нас метрах і кілометрах, адже вони набагато більші, ніж ми можемо уявити. Саме для цього астрономами було придумано нову одиницю виміру відстаней в небесному просторі – світлові роки.
Що таке світловий рік?
Світловий рік – це позасистемна одиниця виміру довжини, що рівна відстані, яку долає світловий промінь за один рік. Відповідно до рекомендацій Міжнародного астрономічного союзу, чисельним значенням року є Юліанський рік. Використовувати його як одиницю вимірювання вперше запропонував німецький астроном Фрідріх Бессель.
Світловий рік використовують задля вимірювання відстаней до об’єктів, що знаходяться за межами Сонячної системи, таких як:
- Зірки.
- Галактики.
- Планети.
- Малі космічні тіла.
Як співвідносяться світловий рік з земним?
- 1 світловий рік рівний 12 календарним земним місяцям або 9460000000000 км.
- Світловий місяць = 788 333 млн. км.
- Світловий тиждень = 197 083 млн. км.
- Світлова доба = 26277 млн. км.
- Світлова година = 1094 млн. км.
- Світлова хвилина = 18 млн. км.
- Світлова секунда = 300 тис. км.
- Половина світлової секунди = 150 тис. км.
На перший погляд, дана одиниця виміру відстаней у космічному просторі видається не досить зручною. Але, насправді, вона дуже зручна. Наприклад, відстань, що вимірюється у світлових роках, наочно показує, до яких зірок можна послати радіо- чи інші електромагнітні повідомлення, щоб отримати взамін відповідь за реально очікуваний термін, а не через сотні і тисячі років.