Відкриття Архімеда мали вплив на розвиток багатьох сучасних предметів. Що винайшов Архімед у ванній Ви дізнаєтеся ознайомившись з данним матеріалом.
Що винайшов Архімед?
Архімед – великий давньогрецький математик фізик та інженер, який жив у грецькому місті Сіракузи.
Серед його відкриттів — закон плавання тіл, що став основним законом гідростатики. Згодом він був названий законом Архімеда. Вчений також визначив площу сегмента і обчислив число «пі».
Що винайшов Архімед у ванній?
У ванній Архімед винайшов:
Закон Архімеда — основний закон гідростатикита аеростатики, згідно з яким на будь-яке тіло, занурене в рідину або газ, діє виштовхувальна сила, яка дорівнює вазі витисненої даним тілом рідини (газу) і за напрямом протилежна їй і прикладена у центрі мас витісненого об’єму рідини (газу). Згідно із законом Архімеда вага всякого тіла в повітрі менша за вагу його в пустоті на величину, рівновазі витісненого повітря.
Архімед зумів визначити, чи зроблена корона сіракузького тирана Гієрона II з чистого золота або ж ювелір підмішав значну кількість срібла. Питома вага золота на той час вже була відомою, але складність полягала в тому, щоб точно визначити об’єм корони, адже вона мала неправильну форму. Архімед довгий час розмірковував над цим завданням. Зрештою, коли він приймав ванну, йому в голову прийшла блискуча ідея: занурюючи корону у воду, можна визначити її об’єм, вимірявши об’єм витісненої нею води. Згідно з легендою, Архімед вискочив голий на вулицю з криком «Еврика!», що означало буквально «Знайшов!». Так науковець відкрив основний закон гідростатики, нині відомий як закон Архімеда.
Відкриття Архімеда широко використовується в сучасній техніці. На його основі плавають всі сучасні кораблі і підводні човни.
Згідно з легендою, Архімед загинув під час облоги його рідного міста Сіракуз від руки одного з римських воїнів.
Вважають, що Архімед зіграв свою роль і реконструкції одного з семи чудес стародавнього світу. Це був маяк в Олександрії, який придумав Птолемей I, правитель Єгипту. Маяк був приблизно 122 метри заввишки, його висотні вогні завжди перебували у запаленому стані. На маяку застосовувалася система дзеркал, розроблена Архімедом. Завдяки їй світло маяка вночі було видно на відстані до 50 кілометрів.