Що вивчає палеонтологія?

Словник

Що вивчає наука палеонтологія? Яка наука вивчає викопні рештки організмів, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Що вивчає палеонтологія?

Палеонтологія – це наука, яка вивчає викопні рештки вимерлих організмів.

Якщо говорити більш науково, то палеонтологія вивчає організми, які існували в далекі геологічні періоди і збереглися у вигляді викопних решток і слідів їх життєдіяльності.

Головне завдання палеонтології – реконструкція біологічних особливостей, зовнішнього вигляду, розмноження, способів харчування і відновлення послідовності біологічної еволюції.

Наука вивчає залишки вимерлих організмів, також вивчає скам’янілі сліди рослин і тварин, тафоценози, відкинуті оболонки. Вона використовує методи палеокліматології і палеоекології, щоб відтворити середовище життєдіяльності організмів, зіставити сучасне середовище проживання організмів з попереднім, припустити місцепроживання вимерлих.

Коли виник термін палеонтологія?

Історія виникнення терміна досить цікава. Спочатку вчений Ейхвальд запропонував в 1821 році термін для позначення науки, яка займається вивченням викопних тварин – оріктозоологія. А в 1827 році Фішер фон Вальдгейм придумав новий термін: петроматогнозія.

Сам термін палеонтологія вперше запропонував в 1825 році французький натураліст Дюкроте де Бленвіля в своїй книзі під назвою «Керівництво малакології і конхіліології». Тоді він назвав її наукою, яка вивчає тварин і геологію.

Виділяють кілька розділів в науці – палеоботаніку і палеозоологію, палеобіогеографію, тафономію, біостратономію і палеоїхнологію. Вони вивчають викопні водорості, спори і пилок древніх рослин, їх насіння, залишки викопних грибів, хребетних і безхребетних тварин.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнаєтесь, яка наука вивчає залишки організмів та що вивчає наука палеонтологія.

Оцініть статтю
Додати коментар