“Щоденник мага” Пауло Коельо цитати

Цитатна характеристика

“Щоденник мага” Пауло Коельо цитати

Ми завжди знаємо, який шлях є найкращим, але слідуємо по найбільш звичному.

Там, де нас чекають, ми опиняємося точно в строк.

Єдиний спосіб прийняти вірне рішення – це знати, яке рішення помилкове.

Ніколи не можна відмовлятися від мрії! Мрії живлять нашу душу, так само як їжа живить тіло. Скільки б раз у житті нам не довелося пережити крах і бачити, як розбиваються наші надії, ми все одно повинні продовжувати мріяти.

Кораблю в гавані не загрожує небезпека, але не для того він створений, щоб стояти на якорі.

Самим зайнятим людям, яких я знав, завжди вистачає часу на всі їхні справи. Ті ж, хто нічого не робить, завжди відчувають себе втомленими, бо не усвідомлюють, наскільки малу дещицю роботи їм потрібно зробити, і завжди скаржаться, що день занадто короткий.

Щоб дізнатися, чи висока гора, підніматися на неї не обов’язково.

– Перша ознака того, що ми почали вбивати свою мрію, – це коли раптом виявляється, що нам не вистачає часу …

Друга ознака того, що наша мрія гине, – це набуття досвіду. Ми перестаємо сприймати життя як одну велику пригоду і починаємо думати, що з нашого боку буде мудро, справедливо і правильно не вимагати від життя занадто багато чого.

І нарешті, третя ознака втраченої мрії – це умиротворення. Життя робиться схоже на недільний вечір: ми мало чого вимагаємо від життя, але майже нічим не жертвуємо. Ми починаємо вважати себе дорослими, зрілими людьми, вважаючи, що нарешті позбулися дитячих мрій, юнацьких фантазій, і прагнемо лише, як кажуть, до успіху в роботі та особистому житті.

З усіх способів завдати шкоди самому собі найболючіші – ті, де порушена любов. Ми завжди вмудряємося страждати, коли хтось нас не любить, або хтось нас кинув, або, навпаки, хтось від нас Ніяк не відчепиться. Якщо ми залишаємося одні, то страждаємо від самотності, якщо ми одружуємося, ми перетворюємо шлюб в рабство. Все це просто жахливо!

Вчити – значить показувати: “Це можливо”. Вчитися – значить зробити це можливим для себе.

– Здається, ці двоє насправді люблять один одного, – зауважив він, дивлячись на цю пару. – І вони вірять, що їх любов буде ставати все сильніше. Скоро їм доведеться відокремитися від сім’ї – вони будуть самі себе забезпечувати, облаштовувати свій будинок, разом долати життєві труднощі. Це облагороджує любов і робить її гідною. Він буде служити в армії. Вона, ймовірно, навчиться добре готувати і буде бездоганною домогосподаркою, оскільки її з дитинства готували до такої ролі. Дружина буде для нього хорошим другом, у них з’являться діти, і вони будуть вважати, що їм вдалося разом створити щось нове.  І навіть якщо у них виникнуть проблеми, це не біда, вони все одно будуть щасливі.

Однак все може скластися і зовсім по-іншому. Він може відчути, що тепер він обмежений, оскільки не має права висловлювати свій Ерос, свою любов до інших жінок. А вона може відчути, що пожертвувала блискучою кар’єрою заради чоловіка. Тоді замість відчуття, що вони разом створюють щось спільне, кожен з них відчуватиме, навпаки, що його обікрали, що їх любов не має сенсу. І тоді Ерос, то головне, що їх об’єднувало, покаже свій зворотний бік. І саме благородне почуття, яке Господь провидів для людей, перетвориться на джерело ненависті і руйнування.

Коли рухаєшся до мети, дуже важливо звертати увагу на шлях, якого дотримуєшся.

Немає релігії, яка може звести разом всі зірки. У кожної зірки – і у кожної людини – свій власний простір і свої особливі властивості.

… Кожен сам для себе визначає поняття “час”.

… Час не завжди тече в одному і тому ж ритмі. Ми визначаємо його ритм.

“Людям вельми властиво придумувати те, чого не існує, і не брати повчальні уроки з того, що знаходиться у нас перед очима.”

Обговорення думок … допомагає людям переконати самих себе, що вони праві.

Навчитися можна лише коли вчиш іншого

“Я довіряю іншим, бо в першу чергу довіряю самому собі. Довіряти людям – важливо, і я не боюся розчарувань – бо знаю силу своєї любові. Дивлюсь на життя без остраху і без злоби. Я усвідомлюю, що переді мною – диво, розгадку котого в один прекрасний день я відшукаю. Але як схожа ця життя на безумство. ввірена чуду повсякденності, я помічаю, що незавжди можу передбачити наслідки своїх діянь. І часом дію, сам не усвідомлюючи, що дію, і знаходжу порятунок, не розуміючи, що врятований , і страждаю, гублячись у здогадах про причини своєї печалі. Так, життя – це безумство. Але велика мудрість її полягає в тому, щоб вірно вибрати своє безумство. “

Оцініть статтю
Додати коментар