Скільки гормонів існує та скільки гормонів синтезує організм людини Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Що таке гормони?
Гормони являють собою хімічні сигнальні речовини, які виділяються ендокринною залозою прямо в кров і чинять багатогранний вплив на весь організм або на окремі його частини – тканини і органи. Іншими словами, це регулятори деяких процесів, що відбуваються в системах організму.
Сьогодні науці відомо і описано більше 150 гормонів.
Але кількість гормонів у кожної людини різна. Їх кількість залежить від статі, віку і стану здоров’я. В середньому щодня у кожної людини синтезується близько 40 гормонів.
Згідно хімічною будовою виділяють 3 групи гормонів:
- Білково – пептидні. До них відносять гормони гіпофіза і гіпоталамуса, паращитовидної та підшлункової залоз, а також гормон кальцитонін.
- Похідні амінокислот. До них відносять ті, що синтезуються в мозковому шарі надниркових залоз – норадреналін і адреналін; в епіфізі – мелатонін; в щитовидній залозі – тироксин і трііодтіронін.
- Стероїдні гормони. Вони синтезуються в статевих залозах і корі надниркових залоз. Виділяють: прогестерон, тестостерон, андрогени, естрогени і гормони кори надниркових залоз.
Скільки гормонів у людини?
Гормони людини в залежності від механізму і синтезу їх дії поділяють на 4 групи:
- Нейросекреторні гормони. Їх виробляє плацента, а також нервові клітини в гіпофізі і гіпоталамусі.
- Гландулярні гормони. Їх виробляють щитовидна залоза, надниркові залози, яєчники.
- Гландотропні гормони. Їх виробляє ендокринна система.
- Тканинні гормони. До них відносять цитокіни, соматомедин, гормон росту.
У людському організмі є близько 100 гормонів і речовин, які становлять гормональний фон. Найпоширенішими є – серотонін, мелатонін, ренін, альдостерон, секретин, вазопресин, глюкагон, інсулін, пептид.
Вперше гормони були описані в книзі «Гормони і їх ефекти» під авторством В.Веріна і В. Іванова. У ній викладено суть і дію 74 гормонів, що виробляються організмом людини.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, скільки гормонів синтезується організмом людини.