Скільки кісток в тілі людини?

Анатомія

Саме через велику кількість кісток ми з вами вміємо виконувати складні маніпуляції за допомогою пальців рук, згинати й розгинати своє тіло, кістки захищають наші органи від зовнішніх впливів. Давайте дізнаємося, скільки кісток в скелеті людини.

Скільки кісток в тілі людини?

Скелет людини – це універсальний каркас.

Кістки – найтвердіший матеріал нашого організму.

Людський скелет міцніший за сталь, але набагато легший від неї завдяки своїй пористій структурі. При порівняно невеликій вазі кістки служать нам захистом, вони діють як пружини при ходьбі, стрибках і бігу, вони можуть розтягуватися разом з м’язами, коли ми несемо важку ношу.
Точної цифри, скільки кісток у людини, до цих пір немає. Фахівці стверджують, що у зрілому віці у нас повинно бути від 206 до 208 кісток.

Вчені не можуть назвати точну кількість кісток, тому що, в кожної людини є свої індивідуальні риси будови тіла.

В одних відсутні деякі дрібні кістки, в ніших їх навпаки більше, а в когось вони зрослись. Зустрічаються також люди з додатковими ребрами.

Скільки кісток у дорослої людини?

У ході формування скелета може змінюватися кількість його кісток за рахунок зменшення кількості шийних хребців до шести з-за того, що сьомий шийний хребець може бути асимільований грудним.
Кількість хребців грудного відділу може зменшуватися до одинадцяти, а поперекових збільшуватися до шести або зменшуватися до чотирьох.

У кожного п’ятого є відхилення в кількості хребців поперекового і шийної областей, а у кожного двадцятого є зайве ребро.

У деяких з часом частина кісток зростається, а у деяких – ні. Крижова кістка в більшості випадків складається з п’яти зрощених хребців, але вчені так і не домовилися, вважати її за п’ять кісток або за одну.

Поки варто прийняти твердження, що кісток у дорослої людини близько двохсот: два найбільш вірогідних числа – 206 і 208.

Відмінність у кількості кісток не завжди є вродженим.

Скільки кісток у дітей?

У дитини при народженні кількість кісток теж визначається по-різному.
Більшість медиків вважає, що їх налічується 300 але є й такі, які вважають, що їх 270 і 350. 
З цим якраз все зрозуміліше – кісточки у немовляти зовсім маленькі, і залишається домовитися, починаючи з якого розміру їх рахувати.

Зародок дитини має протягом декількох тижнів рудиментарний хвостик з окремих кісточок, які потім зростаються і перетворюються в куприк.
При народженні кістки дитини гнучкі і м’які, інакше малюк не зміг би народитися. Хрящовий скелет плоду під внутрішньоутробний період поступово перетворюється на кістковий. Цей процес триває ще кілька років після народження.

По мірі росту дитини деякі дрібні кісточки зростаються, доки їхня кількість не досягне 206 або 208 кісточок. Таке зрощення для різних кісток триває різний час.
Кістки черепа немовляти не зрощені і «джерельця» між ними, складаються зі сполучної тканини, заростають кістковою тканиною приблизно до двох років.
Хребці крижів повністю зростаються в єдину кістку тільки до 18-25 років.

Скільки в нашому організмі пар кісток?

Скелет людини симетричний щодо хребетного стовпа, а тому більшість кісток є парними.
Всього в організмі 86 пар однакових кісток або 172 штуки: 

– 8 пар відносяться до кісток голови;

– 12 пар складають ребра;

– з п’яти пар складаються верхні кінцівки (крім пензлів);

– з 27 пар складаються кисті рук;

– з 34 пар складаються нижні кінцівки.

Тепер ви знаєте скільки всього кісток у скелеті людини.

Оцініть статтю
Додати коментар