Розповідь про сузір’я Андромеда містить багато корисної інформації про сузір’я, яке розташоване в південній частині неба.
Чим цікаве сузір’я Андромеди?
На зоряних картах сузір’я Андромеда зображується у вигляді жінки з розпростертими руками, прикріпленими до скелі. Побачити його можна і без допомоги телескопа. Особливо воно яскраве в період вересня і жовтня. Сузір’я представлено трьома ланцюжками зірок, які розходяться на північний схід до Пегаса.
Само по собі воно являє для вчених особливий інтерес. Крім подвійних зірок, великої туманності в ньому в ХІХ столітті з’явилася абсолютна нова зірка. Найдивовижніший і цікавий об’єкт Андромеди – велика туманність, яку добре видно неозброєним оком. Перша згадка про сузір’я датується Х століттям: його описує перський астроном Аль-Суфі. А в Європі про нього дізналися лише в 1612 році завдяки відкриттю Симона Маріє.
Сузір’я Андромеда являє собою правильний довгий еліпс з центральним згущенням. У ньому налічується близько 1500 зірок. Найяскравішою зіркою є Al Ras al Mar’ah al Musalsalah (альфа), що позначає «Центр Коні». Через своє розташування близько північно-східної частини сузір’я Пегас, її довгий час вважали його частиною. Друга яскрава зірка Андромеди – це Мирах (бета), яка є червоним гігантом. Варто також згадати про ще одну яскраву зірку, Каракал (гамма). Її особливість в тому, що це четвірка зоряної системи контрастних кольорів.
Серед інших цікавих об’єктів в сузір’ї Андромеди виділяються:
- Потрійна зоряна система (іпсилон). Це планетарна система, яка складається з 3 екзопланет.
- Синьо-білий карлик (йота).
- XI Андромеди (хвіст) – жовтий гігант, подвійна зірка.
Легенда про сузір’я Андромеда
Одного разу в давньогрецькій країні Ефіопії царював Цефей, дружиною якого була – Кассіопея, дуже красива жінка. Богині заздрили їй і вирішили помститися. У царського подружжя була дочка Андромеда. Вони напустили на Ефіопію кровожерливе і величезне морське чудовисько. Його звали Кіт. Коли він виповзав на берег, то поїдав всіх і все, що попадалося йому на шляху, знищував села і топив кораблі. Коли від чудовиська намагалися відкупитися, то воно поставило умову: щоб кожен день в умовленому місці приковували до скелі дівчину йому на поживу. Незабаром в Ефіопії дівчата закінчилися. Залишилася тільки Андромеда. Бідну дівчину прикували до скелі, і вона стала чекати своєї долі. Злі богині раділи, нарешті, вони помстилися Кассіопеї і Андромеді за їх красу. У той же самий час повз скелю на Пегасі пролітав Персей. Він і врятував красуню Андромеду від страшної смерті. Після Персей і Андромеда одружилися і були удостоєні честі потрапити на зоряне небо.
Сподіваємося, що реферат про сузір’я Андромеда допоміг Вам. А доповнити розповідь про сузір’я Андромеда Ви можете через форму коментарів нижче.