“Танталові муки” значення фразеологізму та історія його походження розширять ваші знання не лише з української мови, але й з давньогрецької міфології. Що означає фразеологізм танталові муки?
Фразеологізм “Танталові муки” значення
Вислів «Танталові муки» означає страждання, яких зазнає людина від усвідомлення близькості бажаної мети і неможливості її досягти.
“Танталові муки” походження
Танта́л — син Зевса й німфи Плуто, лідійський або фрігійський цар. За міфами, Тантал був улюбленцем богів, бенкетував з ними на Олімпі. Коли він запишався та образив богів, ті скинули його в Аїд.
За іншою версією, боги тяжко покарали Тантала за те, що він розголосив таємниці Зевса, викрав нектар і амброзію та частував ними людей; бажаючи переконатися, чи боги всезнавці, нагодував їх м’ясом з ноги свого сина Пелопа; заховав золотого собаку, якого Пандарей викрав із храму Зевса. На тому світі Тантал, стоячи по шию в воді, не міг утамувати спраги, бо коли він нахилявся, щоб напитися, вода відступала; над ним на гілках рясніли стиглі плоди, але він не міг їх дістати.
“Танталові муки” речення (приклади)
Коли я займаюсь спортом, я відчуваю танталові муки.
Я мав шалений апетит і переживав танталові муки.
Кожного року він терпить танталові муки, читаючи письмові роботи вступників, особливо учнів із сільських шкіл.
З полу маленькі та миттю до печі; Боже, які жайворіночки гречі Матінка там вибира на ослін, Сорок усіх і усі, як один! Повибирала, та ще гаряченькі, Маже олійкою скрізь їх гарненько: Крильця вилискують, хвостики, груди… Дітська ж думка — коли вона буде їх обділяти, якби-то скоріш, Муки Тантала, здається, незгірш (Манжура, Твори, 1955, стор. 116).
Тепер ви знаєте, що означає вислів “танталові муки” та історію походження даного фразеологізму.
Дякую допомогло з домашнім завжанням.
Дякую, також допомогло в укр. мові)