Цікаві факти про бджіл

цікаві факти про бджіл Цікаві факти про тварин

Всі ми любимо мед, знаємо, що його роблять бджоли. А що ви знаєте ще про бджіл, давайте разом дізнаємося цікаві факти про бджіл.

Цікаві факти про бджіл

Медоносні бджоли є надзвичайно важливими запилювачами для квітів, фруктів і овочів. Це означає, що вони допомагають рости іншим рослинам!

  1. У бджіл п’ять очей. Три у верхній частині голови і два попереду.
  2. Це єдина комаха, яка виробляє їжу, яку їдять люди.
  3. Вони мають: 6 ніг; 4 крила, сумку для збору нектару (медовий зобик), і шлунок.
  4. Вони летять зі швидкістю близько 25 км/год і махають крилами 11400 разів на хвилину, внаслідок чого при їх польоті можна почути характерне дзизчання.
  5. Для того, щоб зібрати всього 1 кілограм меду, бджолі необхідно відвідати 10 мільйонів квіток, так само потрібно зробити 150000 вильотів і пролетіти при цьому 300 000 кілометрів.
  6. Одна бджілка, за один політ, здатна принести 40-50 мг нектару. Однак, поки бджола перебуває в польоті до свого вулика, вона харчується нектаром. Треба ж звідкись сили брати). Якщо летіти потрібно далеко, то бджола приносить тільки 30-40% того, що зібрала.
  7. бджолаВ середньому бджола може зробити лише 1/12 чайної ложки меду за своє життя.
  8. Для того, щоб облетіти навколо світу, бджолі необхідно з’їсти 25-35гр меду.
  9. Медоносна бджола відвідує від 50 до 100 квітів за 1 виліт.
  10. Медоносні бджоли живуть у вуликах. Бджолина сім’я складається з 20 000 – 60000 бджіл та однієї матки (бджолиної королеви).
  11. Робочі бджоли жіночої статі, живуть від 6 до 8 тижнів і виконують всю роботу. Це єдині бджоли, яких більшість людей коли-небудь бачать літаючими поза вуликом.
  12. Бджолина матка керує всім вуликом. Її ще називають королевою. Вона живе близько 2-3 років і є єдиною бджолою, що відкладає яйця. Вона є найбільш завантаженою у літні місяці, коли сім’я повинна бути максимальної сили, і відкладає до 2500 яєць на день. Це щоденне виробництво яєць може дорівнювати її власній вазі. Її постійно годують і доглядають робочі бджоли.
  13. Бджіл чоловічої статі називають трутнями, вони не роблять ніякої роботи взагалі.Їхня мета — спаровуватися з маткою. Кілька сотень живуть у кожному вулику протягом весни та літа. А коли настає зима і вулик переходить у режим виживання, трутні виганяються!
  14. Кожна колонія медоносних бджіл має унікальний аромат для ідентифікації членів.
  15. Жалять лише робочі бджоли, і роблять вони це тільки тоді, коли відчувають загрозу. Після цього вони гинуть. Матки мають жало, але не залишають вулик, щоб допомогти захистити його. Матка використовує своє жало лише проти іншої матки.
  16. Вважається, що 1100 укусів бджіл будуть фатальними.
  17. Медоносні бджоли спілкуються одна з одною “танцюючи”.
  18. Розповідь про бджолу
  19. Взимку бджоли харчуються медом, який вони зібрали в теплу пору року. Вони утворюють щільний клубок у своєму вулику, щоб тримати матку і себе у теплі.
  20. Бджоли є природженими математиками. Соти, які будують бджоли, мають дуже міцну конструкцію, а ще дуже точно дотримуються розміри сот, наприклад, кут комірки дорівнює 109 * 28 градусів, завжди.
  21. У бджіл дуже сильно розвинений нюх. Вони розрізняють і сприймають запахи в 1000 разів сильніше, ніж людина. Вони здатні відчувати аромат квітів на відстані 1 кілометр.

Тепер ви знаєте цікаві факти про бджіл, про бджолину сімю, і зможете розширити свій кругозір, та дати відповіді на різноманітні запитання.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Агнот

    Чому так багато

    Відповіcти
  2. Илья

    Бджіл чоловічої статі називають трутнями, вони не роблять ніякої роботи взагалі, у них відсутнє жало, все що вони роблять — це лише спаровування з маткою.—————————–
    Зачем писать ложную информацию? Трутни делают работу в средине улея. Проверейте прежде чем писать.

    Відповіcти
    1. Гнатюк

      Уважно ознайомтесь з інформацію про трутнів! Інформація достовірна!

      Відповіcти