Чи знаєте ви щось цiкаве про хмари? Цікава інформація про хмари для дітей та дорослих зібрані в цій статті.
Цікавинки про хмари
Голландський художник Бернднаут Смільде придумав спосіб робити хмари всередині приміщень. Для цього він створює умови по ретельно підібраним параметрам температури, вологості та освітлення, а потім випускає трохи пари з димової машини. Хмара тримається в повітрі кілька миттєвостей, яких вистачає, щоб її сфотографувати.
За відомостями метеорологів, хмари в залежності від виду важать від 0,5 до 10 кг на кубічний метр. Найважчі – так звані перисто-купчасті хмари – дотягують до 20 кг на кубічний метр.
Як з’ясувалося, тонни хмара не падають на нас зверху через один дуже дивний закон фізики. Справа в тому, що хмари це не тверді речовини, а конденсат водяної пари, тобто газ. А вода в пароподібному стані впасти на землю не може.
Відстань від основи до вершини грозових хмар становить не менше 10 км.
Купчасті хмари схожі на шматки білої пухнастою вати. Вони з’являються, коли повітря піднімається від Землі і охолоджується до точки роси і водяна пара конденсується в краплі води.
З потужних повітряних потоків утворюються дощові або грозові хмари.
Тепле вологе повітря піднімається вгору, і після, вже на висоті 2000 м воно охолоджується до точки роси, що і сприяє утворенню купчастих хмар.
Перисті хмари дуже тонкі. Вони формуються на дуже великій висоті, де вода замерзає. Тому вони повністю складаються з кристалів з льоду.
Хмари нижнього ярусу розташовуються нижче 2 км над поверхнею Землі. Вони можуть бути шаруваті або шарувато-купчасті (купчасті з розмитими вершинами).
Хмари середнього ярусу розташовуються на висоті 2-6 км над поверхнею Землі.
Хмари верхнього ярусу складаються з морозних кристалів і піднімаються на висоту 11 км над Землею.
У стратосфері (на висоті близько 25 км над Землею) хмари з’являються рідше. Їх називають перламутровими. Ще вище, в шарах мезопаузи, на відстані 50 … 80 км від Землі, зрідка спостерігаються сріблясті хмари. Відомо, що вони складаються з кристалів льоду і виникають при зниженні температури в мезопаузі до -80 C. Їх утворення пов’язують з цікавим явищем – пульсацією атмосфери під дією приливних гравітаційних хвиль, що викликаються Місяцем.
При уявній легкості хмари містять значну кількість води. Водність хмар, тобто водовміст води в 1 м3, коливається від 10 до 0,1 г і менше. Оскільки обсяги хмар дуже великі (десятки кубічних кілометрів), то навіть одна хмара може містити у вигляді крапель або кристалів льоду сотні тонн води.