Який найрідкісніший колір очей у людини? У кого зустрічається червоний колір очей? Як впливає колір очей на характер людини? Відповіді на ці питання та іншу пізнавальну інформацію про колір очей ви знайдете в даній статті.
Цікаві факти про колір очей людини
1) Карий колір очей є найпоширенішим кольором очей у світі, за винятком Балтійських країн. Він є результатом присутності великої кількості меланіну у райдужній оболонці, через що поглинається багато світла. Люди з дуже великою концентрацією меланіну можуть виглядати так, ніби у них чорний колір очей.
2) Блакитний колір очей – це генетична мутація. У всіх людей з блакитними очима один загальний предок. Учені простежили генетичну мутацію, яка призвела до появи блакитних очей і з’ясували, що вона з’явилася 6000 – 10000 років тому. До того часу блакитнооких людей не було. Найбільше людей з блакитними очима в Балтійських країнах та країнах Північної Європи. В Естонії, 99 відсотків людей є володарями блакитних очей.
3) Зелений – самий рідкісний колір очей. Тільки 1-2 відсотки людей у світі є володарями зелених очей. Чисто зелений колір очей (який не варто плутати з болотним кольором) – дуже рідкісний колір очей, так як часто викорінюється в родині домінуючим геном карих очей. В Ісландії та Голландії зелені очі найчастіше зустрічаються у жінок.
4) Наш колір очей дає інформацію про спадковість. Наприклад, блакитний колір очей зустрічається частіше в північних регіонах, коричневий – у місцях з помірним кліматом, а чорний – у районі екватора.
5) Як і відбитки пальців, райдужна оболонка має неповторну форму. За допомогою нових технологій це вирішили використовувати при паспортному контролі на пропускних пунктах.
6) У всіх немовлят сіро-блакитні очі, так як в стромі райдужки відсутній пігмент. Колір райдужної оболонки змінюється і формується до першого року життя дитини.
7) Червоний колір очей зустрічається тільки у альбіносів. Він пов’язаний з повною відсутністю в райдужній оболонці меланіну, тому визначається кров’ю в судинах райдужної оболонки.
8) При денному світлі або занадто сильному холоді колір очей у людини може змінюватися (це називається хамелеон)
9) На Землі приблизно 1 % людей , у яких колір райдужки лівого і правоо ока неоднаковий.
10) Сьогодні вважається , що люди з темними очима наполегливі, витривалі , але в кризових ситуаціях занадто дратівливі ; сіроокі – рішучі; кароокі замкнуті, а блакитноокі витривалі. Зеленоокі стабільні і зосереджені.
11) У однієї людини можуть бути очі різного кольору. Гетерохромія – це явище, при якому в однієї людини може бути різний колір очей. Це викликано надлишком або нестачею меланіну і є результатом генетичної мутації, хвороби або травми. При повній гетерохромії у людини два різні кольори райдужки, наприклад, одне око має карий колір, інше – блакитний. При частковій гетерохромії, колір райдужки розділений на дві частини різного кольору.